Ogłoszenia duszpasterskie | 4 lutego 2024 r.

5 Niedziela w ciągu roku

1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

2. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

3. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać tych wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia.

4. W kalendarzu liturgicznym jutro wspominamy św. Agatę, dziewicę i męczennicę. Tradycyjnie tego dnia zarówno na Mszy św. porannej jak i wieczornej poświęcimy chleb i sól. W sobotę Kościół wspomina św. Scholastykę.

5. Już kolejny rok możemy wspierać naszą wspólnotę parafialną przekazując na jej rzecz 1,5% podatku w rozliczeniu PIT za 2023 rok. Dzięki tym funduszom możemy wesprzeć działalność Parafialnego Zespołu Caritas. Dziękujemy za wszelką pomoc.

6. Wszystkich pielgrzymów, udających się na szlak pątniczy do Włoch ksiądz Stanisław zaprasza na spotkanie organizacyjne, które będzie miało miejsce dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30.

7. Przy zakrystii można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Serdecznie zachęcamy do lektury.

8. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia oraz wszystkich gości i parafian zapewniamy o naszej stałej pamięci w modlitwie. Życzymy wam wszystkim otwartości na wszelkie dary Ducha Świętego, tak dziś potrzebne w odczytywaniu znaków obecnego czasu.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku