Ogłoszenia duszpasterskie | 3 marca 2024 r.

3 Niedziala Wielkiego Postu

1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali w łasce u Boga i ludzi. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty.

2. Zapraszamy w tym tygodniu na nabożeństwa wielkopostne: dzisiaj na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15 oraz w piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, odprawianej o godz. 7.30 i 17.30. Dla dzieci Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30. To szlachetny zwyczaj w okresie wielkiego postu przeżywać mękę Zbawiciela, śpiewając pieśni pasyjne. Nie żałujmy czasu, by trwać przy Chrystusowym Krzyżu - znaku zbawienia. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu pozostałych warunków uzyskania odpustu.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych. Intencją tego miesiąca jest modlitwa o trzeźwość, ducha pokuty i modlitwy oraz owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu i rekolekcji parafialnych.

4. Już kolejny rok możemy wspierać naszą wspólnotę parafialną przekazując na jej rzecz 1,5% podatku w rozliczeniu PIT za 2023 rok. Dzięki tym funduszom możemy wesprzeć działalność Parafialnego Zespołu Caritas. Dziękujemy za wszelką pomoc.

5. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu. Nauki głosić będzie Ks. Paweł Bernacki, student teologii na Uniwersytecie Paryskim. Prosimy o modlitwę w intencji Rekolekcjonisty, aby był to owocny czas skupienia i szczególnego pochylenia się nad Słowem Bożym.

6. W ramach jałmużny wielkopostnej zwracamy się do naszych Parafian z prośbą o dar serca w postaci trwałych artykułów spożywczych dla osób będących w potrzebie. Dzięki Państwa pomocy Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Dary będzie można składać od przyszłej niedzieli w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Za każdy dar składamy serdeczne podziękowania.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć małe i duże świece Caritas, baranki wielkanocne i kartki świąteczne. Niech ten znak naszej solidarności z najuboższymi towarzyszy nam w pięknym przeżywaniu Wielkanocy. Ofiary składane przy okazji nabywania świec będą przeznaczone na cele charytatywne dla ubogich.

8. Przed głównym ołtarzem można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Dla wielu z nas jest to sposobność włączenia się w przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Niech w tym roku Boży Grób będzie szczególnie pięknie udekorowany, pokazujący naszą miłość do Chrystusa.

9. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na sfinansowanie drugiego etapu remontu naszej kolegiaty.

10. W kalendarzu liturgicznym jutro obchodzimy święto św. Kazimierza, królewicza. W piątek, 8 marca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ważnych kobietach naszego życia: mamach, żonach, babciach, córkach. Żyjącym niech Pan błogosławi, a zmarłych przyjmie do swojego królestwa.

11. Przy zakrystii można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Serdecznie zachęcamy do lektury.

12. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.

13. Na drogach Wielkiego Postu niech Bóg obdarzy nas łaską hojnego serca, zdolnego do miłowania ludzi oraz dar wdzięczności za wszelkie dobro, otrzymywane z rąk Boga. Prośmy Jezusa Chrystusa Miłosiernego o ducha pokuty i modlitwy oraz prawdziwego nawrócenia serca w okresie wielkopostnym!

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku