Ogłoszenia duszpasterskie | 24 marca 2024 r.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową, pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna się Wielki Tydzień, który doświadczamy jako wspólnota ludzi, podążająca śladami Zbawiciela. Gałązki palmowe przypominają nam o tym, że Mesjasz przybywa, aby nas wyzwolić z jarzma grzechu i śmierci. Palmy na dzisiejszą uroczystość przygotowały panie z parafialnej „Caritas”, parafianki oraz uczestnicy spotkań Kawiarenki „Starówka”. Wszystkim zaangażowanym w wykonanie gałązek palmowych składamy nasze staropolskie „Bóg zapłać.”

2. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15

3. Wielki Czwartek rozpoczyna Triduum Paschalne – ten dzień jest naszym uczestniczeniem w Ostatniej Wieczerzy, podczas której Jezus Chrystus ustanawia sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00.  Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ołtarza Adoracji, która potrwa do godz. 21.00.

4. Wielki Piątek to dzień upamiętniający Mękę i Śmierć Pana Jezusa na Krzyżu. Adoracja Krzyża i Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Nabożeństwo zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Grobu Pańskiego. Adoracja będzie trwała do godz. 21.00. Przypominamy, iż w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły - nie spożywamy pokarmów mięsnych, jeden posiłek spożywamy do syta a dwa lekkie. Starajmy się przypominać o tym wyjątkowym poście także dzieciom, młodzieży, aby był to prawdziwie dzień pokuty i przebłagania. O godz. 15.00 celebrować będziemy Drogę Krzyżową a o godz. 17.30 odmówimy Koronkę w ramach Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

5. W Wielką Sobotę tradycyjnie do południa przynosimy do naszej Kolegiaty pokarmy wielkanocne, które, poświęcone i pobłogosławione, będziemy spożywać podczas śniadania po Mszy św. Rezurekcyjnej. Święcenie potraw odbywać się będzie od godz. 9.00 do godziny 15.00 co pół godziny (9.00; 9.30;10.00;10.30… itd.) W tym dniu istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi św. w wyżej wymienionych godzinach. W sobotę wieczorem o godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej. Na liturgię zabierzmy ze sobą świece.

6. Msza Święta Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zostanie odprawiona o godz. 6.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 8.00. Pozostałe nabożeństwa będą sprawowane zgodnie z naszym niedzielnym porządkiem parafialnym. Msze św. w Poniedziałek Wielkanocny również odprawimy według porządku niedzielnego.

7. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych tradycyjnie będzie można złożyć ofiarę na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

8. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna jedynie we wtorek od godz. 16.00 do godz. 17.00.

9. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej: tygodnik „Niedziela” w jego świątecznym wydaniu proponuje wiele ciekawych artykułów poświęconych tematyce świąt, tradycji wielkanocnych. Zapraszamy do lektury.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było miłością Boga i bliźniego.

11. Wszystkim drogim parafianom życzymy przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą dla nas i naszych bliskich okazją do duchowego odrodzenia.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku