Ogłoszenia duszpasterskie | 18 lutego 2024 r.

I Niedziela Wielkiego Postu

1. Przyjmując w Środę Popielcową popiół na swoją głowę, podjęliśmy trud pracy nad sobą i swoimi słabościami. Usuwajmy więc ze swego życia to wszystko, co oddala nas od Boga, a rozwijajmy te talenty, które pomogą nam osiągnąć zbawienie. Dzisiejsza liturgia słowa przedstawia nam Chrystusa, który przez czterdzieści dni pości, a później jest kuszony przez szatana. To również obraz naszej rzeczywistości, naśladujmy więc Jezusa i podążajmy jego śladami. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały w naszym życiu a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie, którego tak bardzo wszyscy potrzebujemy.

2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 7.30 i 17.30 odprawiamy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej a w niedzielę o godz. 17.15 Nabożeństwo Gorzkich Żali. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3. W najbliższą środę zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Początek spotkania o godz. 19.00. W czwartek natomiast zapraszamy na modlitwę uwielbienia, którą przygotował ks. Stanisław. Adoracja rozpocznie się o godz. 20.00 i zakończy Apelem Jasnogórskim.

4. W ramach jałmużny wielkopostnej zwracamy się do naszych Parafian z prośbą o dar serca w postaci trwałych artykułów spożywczych dla osób będących w potrzebie. Dzięki Państwa pomocy Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Dary będzie można składać od przyszłej niedzieli w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Za każdy dar składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Od przyszłej niedzieli przy wyjściu z kościoła będzie rozprowadzany Baranek Wielkanocny Caritas oraz małe i duże świece. Będzie można nabyć również kartki świąteczne. Zebrane ofiary będą przeznaczone na cele charytatywne dla ubogich.

6. W ubiegłym tygodniu na fundusz inwestycyjny zebraliśmy kwotę 5 343 zł. Serdecznie dziękujemy za ofiary, które przeznaczamy na rozpoczęcie drugiego etapu remontu naszej świątyni.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: nowy numer tygodnika „Niedziela” jest wyłożony na stoliku przy zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy w całym Kościele dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami – Ad Gentes. Szczególną modlitwą obejmiemy wszystkich misjonarzy: duchownych i świeckich, którzy na terenach misyjnych budują Kościół Chrystusowy.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch. Wszelkich informacji udzielamy w zakrystii.

10. Na zbliżający się czas Wielkiego Postu życzymy wytrwałości w postanowieniach, posłuszeństwa Bogu i zaufaniu Jego słowu.

11. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom życzymy radosnej niedzieli i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

12. Naszym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Józefa, Jej Oblubieńca. Niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku