Ogłoszenia duszpasterskie | 17 marca 2024 r.

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu, zgodnie ze zwyczajem, zostały zasłonięte krzyże, ukryte aż do liturgii Wielkiego Piątku. W tym znaku zakrytego krzyża chcemy na nowo spojrzeć na święty znak krzyża jako najcenniejszy dar naszego odkupienia i zbawienia. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem.

2. Dzisiaj rozpoczęliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem. Pamiętajmy, że pełne uczestnictwo w rekolekcjach, spowiedź, Komunia Święta, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego pozwalają nam uzyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy szansę, jaką daje nam Kościół. Msze Święte z nauką rekolekcyjną dziś według porządku niedzielnego. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. rekolekcyjne o godz. 9.00 i 18.00. Korzystajmy w tych dniach z sakramentu pokuty. We wtorek na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chorych, którym zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

3. Zapraszamy w tym tygodniu na nabożeństwa wielkopostne: dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 17.15 oraz w piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – o godz. 16.30 zapraszamy dzieci, a o godz. 7.30 i 17.30 młodzież i dorosłych.

4. Za tydzień Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej. Poświęcenie palm, symbolu chwały i zwycięstwa Chrystusa, odbędzie się na wszystkich Mszach Świętych. Parafialny zespół Caritas, wraz z uczestnikami spotkań Kawiarenki „Starówka” przygotowali palmy, które można nabyć przy wejściu do Kolegiaty. Z całego serca dziękujemy tym, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznych gałązek palmowych. W Niedzielę Palmową dzieci zgromadzą się na Rynku Staromiejskim o godz. 12.15, aby po poświęceniu w procesji wejść do naszej świątyni. Niech dla nas wszystkich Niedziela Palmowa będzie dniem wyśpiewania pełnego chwały hymnu „Hosanna Synowi Bożemu”.

5. W kalendarzu liturgicznym we wtorek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła Powszechnego.

6. W zeszłym tygodniu na tacę inwestycyjną zebraliśmy 6 220 zł. Z serca dziękujemy za ofiary, które przeznaczamy na realizacje drugiego etapu remontu naszej Kolegiaty.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej ze Szkoły Niepublicznej „Uśmiech”.

8. Cały czas do skarbony przed ołtarzem można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

9. Pragniemy serdecznie podziękować tym, którzy na początku Wielkiego Postu włączyli się w jałmużnę postną, przynosząc torby miłosierdzia z produktami żywnościowymi i środkami czystości.

10. Przy wyjściu z kościoła Caritas rozprowadza świece wielkanocne i kartki świąteczne. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tym dziele.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii znajdują się egzemplarze „Niedzieli”.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.

13. Nas wszystkich niech Bóg obdarzy łaską hojnego serca, zdolnego do miłowania ludzi oraz dar wdzięczności za wszelkie dobro, otrzymywane z rąk Boga. Prośmy Jezusa Chrystusa Miłosiernego o ducha pokuty i modlitwy oraz prawdziwego nawrócenia serca w okresie Wielkiego Postu!

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku