Ogłoszenia duszpasterskie | Niedziela Palmowa | 2 kwietnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową 2 kwietnia 2023 r.

1. Zapraszamy dziś na modlitwę dziękczynienia za Osobę św. Jana Pawła II przy pomniku; w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 podziękujemy za życie i pontyfikat Wielkiego Polaka!
  2. Dziś przeżywamy pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, niedzielę palmową. Rozpoczyna się Wielki Tydzień, który przeżywać będziemy jako Wspólnota ludzi podążającym śladami Zbawiciela.

a. Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00;

b. Adoracja Krzyża i Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00

c. Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 19.00. Na liturgię zabierzmy ze sobą świece.

d. Msza św. rezurekcyjna w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Nie będzie Mszy św o godzinie 8.00. Pozostałe nabożeństwa zgodnie z naszą parafialną tradycją. Porządek Mszy św. w Poniedziałek Wielkanocny również bez zmian- tak jak w niedzielę.

1. Przypominamy, iż w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły- nie spożywamy pokarmów mięsnych. Starajmy się przypominać o tym wyjątkowym poście także dzieciom, młodzieży, aby był to prawdziwie dzień pokuty i przebłagania. O godz. 15.00 celebrować będziemy Drogę Krzyżową.
  2. W Wielką Sobotę tradycyjnie przynosimy do naszej Kolegiaty koszyczki z potrawami, które spożyjemy podczas wielkanocnego śniadania. Poświęcenie potrwa odbywać się będzie od godz. 9.00 do godziny 15.00, co pół godziny (9.00; 9.30;10.00;10.30… itd.) W tym dniu możliwość skorzystania ze spowiedzi św. w wyżej wymienionych godzinach.
  3. W Strachocinie Triduum Paschalne poprowadzi ks. Stanisław Szlijan. W Wielki Czwartek Msza św. o godz. 17.00; w Wielki Piątek Liturgia Krzyża o godz. 17.00. W Wielką Sobotę przed południem w Strachocinie na placu kościelnym o 10.00 poświęcenie pokarmów; w Świętem poświęcenie pokarmów na placu kościelnym o godz. 10.30. Wieczorna Liturgia Wigilii Paschalnej w Strachocinie o godz. 21.30. Wiernych ze Świętego zapraszamy do uczestnictwa w Liturgii w Strachocinie.
  4. Palmy na dzisiejszą uroczystość przygotowały panie z parafialnej „Caritas”, parafianki oraz uczestnicy spotkań naszej Kawiarenki „Starówka”. Wszystkim zaangażowanym w przystrojenie gałązek palmowych składamy nasze staropolskie „Bóg zapłać.”
  5. Nasza parafia organizuje wyjazd jednodniowy do przepięknego sanktuarium w diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej, Skrzatusza. Wyjazd 29.04.2023 roku. Są jeszcze wolne miejsca, chętnych prosimy o kontakt w zakrystii.
  6. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej: „Niedziela”, w świątecznym wydaniu proponuje wiele ciekawych artykułów poświęconych tematyce świąt, tradycji wielkanocnych. Zapraszamy do lektury.
  7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.
  8. Wszystkim drogim parafianom życzymy przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą dla nas i naszych bliskich okazją do duchowego odrodzenia.