loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie | Wielkanoc 2023 | 9 kwietnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania 9 kwietnia 2023 r.

 

  1. Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa nie stanie się dla nas źródłem duchowej mocy i siły w codziennym życiu.
  2. Jutro w drugi dzień Świąt wielkanocnych Msze św. w Kolegiacie, w Starchocinie i Świętem według niedzielnego porządku.
  3. Tradycyjnie w drugi dzień świąt Zmartwychwstania naszymi ofiarami pragniemy wesprzeć Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  4. Trwamy na modlitwie przygotowującej nas do Święta Miłosierdzia Bożego. Codziennie o godz. 17.30 modlimy się podczas nowenny w intencji naszych rodzin, Ojczyzny i świata całego.
  5. Z całego serca chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie parafii do świąt wielkanocnych. Braciom kapłanom, z ks. Prałatem na czele, za posługę w konfesjonale i podczas Liturgii. Z całego serca dziękujemy Edycie Marek, która poświęca wiele godzin pracy na przygotowanie świątyni do Liturgii oraz pomaga w zakrystii. Wszystkim lektorom, ministrantom z całego serca dziękujemy za ich w obecność i wspólną modlitwę. Bóg zapłać naszym organistom: Maciejowi i  Gracjanowi; naszej scholii parafialnej pod przewodnictwem Małgorzaty Orkisz za wspieranie śpiewu podczas Liturgii. Wszystkim naszym Parafianom, Przyjaciołom dziękujemy za każdy gest życzliwości, wsparcia, jedności.
  6. Od wielu lat nasz parafialny zespół Caritas przygotowuje paczki dla osób samotnych, biednych. Także w tym roku przekazaliśmy bardzo konkretną pomoc dla potrzebujących. Jesteśmy Paniom i Panom z Caritas-u bardzo wdzięczni za poświęcony czas, zaangażowanie, pomoc. Panie z Caritas-u jak również uczestnicy spotkań w naszym „Klubie Seniora Starówka”, przygotowywali palmy na niedzielę palmową. Za to również chcemy serdecznie podziękować.
  7. Dzięki współpracy naszej parafii z Zakładem Karnym w Stargardzie możliwym jest wdrażanie programu resocjalizacyjnego dla osadzonych. Z całego serca dziękujemy Dyrekcji Zakładu Karnego za życzliwość i bardzo owocną współpracę w dziele przywracania, przez pracę, osadzonych do życia w społeczeństwie. Warto dodać, że w ciągu sześciu lat z tego programu skorzystało dziesięciu osadzonych i tylko jeden z nich wrócił po pewnym czasie pobytu na wolności do zakładu karnego. Widać, że przebywanie w miejscu świętym dobrze wpływa na późniejsze decyzje życiowe.
  8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.
  9. Wszystkim drogim Parafianom życzymy dużo radości i spokoju. Niech Zmartwychwstały Pan nam, naszym rodzinom, Ojczyźnie i światu błogosławi; darzy łaską pokoju i wspiera w budowaniu prawdziwej wspólnoty narodowej. 

 

ks. dr Janusz Posadzy

proboszcz