loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie | XXXIII Niedziela zwykła | 15 listopada 2020 r.

  1. Przypowieść o talentach to nie jest vademecum dla bankierów, ale jasne wskazanie, iż życie każdego z nas powinno ukazywać ciągły wzrost, pomnażanie rad ewangelicznych.

W Liturgii we wtorek wspominamy św. Elżbietę Węgierską; w piątek św. Rafała Kalinowskiego a w sobotę Ofiarowanie NMP.  

Przez cały listopad, codziennie modlimy się za zmarłych polecanych w „wypominkach”. Zapraszamy do wspólnotowego wspominania Zmarłych, którzy poprzedzili nas do wiecznej Ojczyzny. Codziennie o godz. 17.30 modlitwa wypominkowa. 

W przyszłą niedzielę w połączeniu z wypominkami, uczcimy św. Ritę- patronkę kobiet pragnących zostać matkami, jak również oczekujących potomstwa. Zwracajmy się z ufnością do św. Rity. Z doświadczenia duszpasterskiego wiemy, że dzięki temu nabożeństwu wiele pań otrzymało potrzebne łaski. 

Obowiązują nas ścisłe przepisy związane z ogłoszonym stanem epidemii. Jesteśmy w tym szczęśliwym położeniu, że Kolegiata jest przestronna i można bez obaw uczestniczyć we Mszy św. Można modlić się w kapicach bocznych, w obejściu prezbiterium. Prosimy o podchodzenie do Komunii św. z zachowaniem zasad dystansu społecznego czyli minimum 1,5 m od pozostałych uczestników modlitwy. Przy wyjściu można zdezynfekować ręce. Obowiązkowo podczas Eucharystii należy mieć zakryte usta i nos. Przestrzegając przepisów na pewno uchronimy się przed zakażeniem i ograniczymy rozprzestrzenianie się wirusa. O jednym chcemy zapewnić wszystkich uczestników Eucharystii- w Kolegiacie można czuć się bezpiecznie. 

Tydzień temu na cele remontowe zebraliśmy kwotę 3721 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy podziękowanie. Pragniemy podziękować również za wpłaty na nasze parafialne konto bankowe. Dzięki wsparciu wiernych, Przyjaciół Kolegiaty możliwe jest realizowanie projektów, które nie są objęte dotacją z Unii Europejskiej. Niestety koniecznie musimy naprawić dach od strony północnej, gdyż w wielu miejscach wnika do wnętrza kościoła woda. Dziękujemy także mediom za zainteresowanie się naszym remontem. Wszyscy mamy świadomość, że uczestniczymy w ogromnym przedsięwzięciu, ratowania i upiększania naszego „Klejnotu- Gotyku Ceglanego”. . Zachęcamy do korzystania i śledzenia naszego remontu na naszej stronie FB- Kolegiata NMP oraz Kolegiata NMP- remont stulecia. 

Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka. Na stoliku przy zakrystii można nabyć najnowszy egzemplarz „Niedzieli” jak również „Gościa niedzielnego.” Zapraszamy do lektury.

  Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia. Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem. 

 Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy przede wszystkim siły w pokonywaniu tego trudnego czasu epidemii. Bądźmy dla siebie życzliwi i wspierajmy się.  

 

ks. dr Janusz Posadzy

         proboszcz