Ogłoszenia duszpasterskie | III niedziela wielkanocna | 23 kwietnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną 23 kwietnia 2023 r.

1. Dla dwóch uczniów idących do Emaus najważniejszym wydarzeniem było rozpoznanie Chrystusa po łamaniu chleba.
  2. W Liturgii tego tygodnia w poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona naszej Ojczyzny; we wtorek święto św. Marka a sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej.
  3. Miło nam poinformować naszych Parafian, iż w miniony piątek zebrała się komisja konserwatorska, która odebrała prace konserwatorskie w kaplicy „anielskiej”, gdzie znajdują się bezcenne freski aniołów z XV wieku. Poza tym w dalszym ciągu strojone są organy oraz montowane nowe cyfrowe nagłośnienie. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelkie oznaki wsparcia i pomocy podczas naszego remontu kolegiaty.
  4. Przy zakrystii wyłożone są egzemplarze „Niedzieli”. Serdecznie zapraszamy do lektury. To bardzo ważne i cenne źródło informacji na temat życia Kościoła w Polsce i świecie.
  5. Informujemy, iż 3 maja w naszej Kolegiacie o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia w intencji naszej Ojczyzny. Swój udział zapowiedziały władze naszego Miasta, Powiatu, służby mundurowe, poczty sztandarowe.
  6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.
  7. Wszystkim drogim parafianom życzymy przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Niech Zmartwychwstały Pan nam, naszym rodzinom, Ojczyźnie i światu błogosławi.

Kolegiata na Facebooku

Kolegiata na Instagramie