Ogłoszenia duszpasterskie | Niedziela Bożego Miłosierdzia | 16 kwietnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Bożego Miłosierdzia 16 kwietnia 2023 r.

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto ustanowione przez papieża św. Jana Pawła II, ukazuje tajemnicę Bożej miłości do człowieka, która wyraża się w miłosierdziu bez granic. Bóg jest miłosiernym Ojcem, który przygarnia każdego człowieka pragnącego zmiany, nawrócenia, powrotu. W tym trudnym czasie, kiedy przeżywamy potężny kryzys wartości, kwestionowania autorytetów moralnych, koronka do Bożego Miłosierdzia niech będzie dla nas umocnieniem w przeżywaniu naszej wiary; niech dodaje nam wewnętrznego ukojenia.
  2. Dziś o godzinie 15.00  w godzinie miłosierdzia pragniemy modlić się na zakończenie Nowenny do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich mieszkańców Stargardu, Polaków w kraju i za granicą.
  3. Wczoraj w naszej wspólnocie parafialnej ks. biskup Henryk Wejman udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Z całego serca dziękujemy rodzicom tych młodych, że zatroszczyli się o to, aby ich dzieci przygotować do dorosłego życia także od strony duchowej; dziękujemy za dar Ołtarza, który posłuży w renowacji naszej Kolegiaty. Jesteśmy wdzięczni ks. Kryspinowi Gasiulewiczowi za przygotowanie młodzieży i dorosłych do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Również ks. Stanisławowi Szlijanowi dziękujemy, że zatroszczył wraz z wychowawcami i nauczycielami się o przygotowanie do tego ważnego wydarzenia młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Stargardzie.
  4. W najbliższy piątek ks. prałat Henryk Ozga będzie obchodził swoje 89 urodziny. Podczas wieczornej Mszy św. chcemy podziękować za dar jego posługi pośród nas i złożyć najserdeczniejsze życzenia.
  5. Z całego serca dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu podczas Wielkanocy; zebraliśmy kwotę 8.145 zł. To ogromne wsparcie i pomoc dla naszej parafii, gdyż w tych pracach wykończeniowych potrzebujemy środków na wykonanie wszystkich koniecznych i nieraz mało widocznych prac. Jest to możliwe przy ogromnym wsparciu Parafian i Przyjaciół naszej Kolegiaty.
  6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.
  7. Wszystkim drogim parafianom życzymy przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Niech Zmartwychwstały Pan nam, naszym rodzinom, Ojczyźnie i światu błogosławi.

Kolegiata na Facebooku

Kolegiata na Instagramie