Ogłoszenia duszpasterskie 31.01.2021

Ogłoszenia duszpasterskie  IV niedziela zwykła 31.01. 2021r.

1.  Słowo Boga, które uzdrawia; na rozkaz Syna Bożego nawet złe duchy opuszczają serce człowieka.
  2. W Liturgii nadchodzącego tygodnia we wtorek obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie zwanym Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Wieczorem o godz. 18.00 dzieci, które pragną przystąpić w tym roku do I Komunii św. wraz z rodzicami odnowią przyrzeczenia chrztu św.; zostaną poświęcone modlitewniki i medaliki z wizerunkiem Matki Bożej.  W Strachocinie Msza św. w tym dniu o godz. 17.00. Wiernych ze Świętego prosimy o przejście do Strachocina.
  3. Dzieci z klas I-III wróciły do normalnej nauki w szkole. Tym samym możliwe jest wznowienie naszych spotkań przygotowujących do I Komunii św. Zapraszamy dzieci wraz  z rodzicami na niedzielną Eucharystię o godz. 12.30. Panie katechetki przypominać będą dzieciom o duchowym przygotowaniu do majowej uroczystości.
  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek przed południem ks. Prałat i księża wikariusze odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy, okazja do spowiedzi św. W Pierwszą Sobotę miesiąca tradycyjnie o godz. 7.00 Msza św. Wspólnoty Męskiego Różańca. Zapraszamy do modlitwy wszystkich panów. Z racji na obecne przepisy o zgromadzeniach nie będzie procesji do Statuy św. Jana Pawła II. Wieczorem o 17.15 rozpocznie się nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 nastąpi zmiana tajemnic żywego różańca. Serdecznie zapraszamy do modlitwy wszystkich członków tej Wspólnoty Zawierzenia Matce Bożej.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii można nabyć najnowsze egzemplarze „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”. W tym tygodniu szczególnie polecamy „Niedzielę”, w której przeczytamy dwa obszerne artykuły o zmarłym ks. Piotrze Leśniaku, który pełnił posługę wikariusza w naszej parafii. Odszedł do domu Ojca w wieku 55 lat.
  7. Z całego serca dziękujemy za wsparcie, które popłynęło tydzień temu dla osób poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Chorwacji.
  8.   Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem.
  9.  Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy przede wszystkim nadziei, która pozwoli przetrwać ten trudny czas epidemii.