Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela 21.07.2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy: jutro wspomnienie św. Marii Magdaleny; w środę wspomnienie św. Kingi, a w czwartek święto św. Jakuba Apostoła.

2. Jutro, w poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Rity, patronki kobiet oczekujących potomstwa i pragnących zostać matkami; a o 19.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Grzegorza Grzyba, stargardzkiego muzyka, który odszedł tragicznie rok temu. Eucharystia będzie celebrowana przy udziale muzyków, przyjaciół, ludzi kultury i sztuki.

3. W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa, patrona kierowców i użytkowników dróg. Po Mszy św. poświęcenie pojazdów (samochodów, pojazdów mechanicznych, rowerów). Prosić będziemy o Boże błogosławieństwo dla kierujących tymi pojazdami, jak również ich pasażerów.

4. Już dziś informujemy, iż 15.08 br. z naszej Kolegiaty wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka organizowana przez środowiska kolejarzy do Sanktuarium Matki Bożej na os. Słonecznym w Szczecinie. Dokładne informacje wywieszone są w gablotach.

5. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy kwotę 6732 zł. Z całego serca dziękujemy za hojność i przede wszystkim zrozumienie dla naszych działań i projektów. Chciałbym poinformować, że rozpoczęliśmy prace projektowe wyposażenia Kaplicy Mariackiej. Nowymi elementami będzie figura Matki Bożej, ołtarz, ambonka i ławki. Naszym pragnieniem jest, aby nowe miejsce kultu Królowej Świata było nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim godne. Ufamy, że projekt zyska akceptację naszych kochanych Parafian. Raz jeszcze "Bóg zapłać” za życzliwość i pomoc dla naszej Kolegiaty.

6. "Caritas parafialna” organizuje także w tym roku akcję "Tornister pełen uśmiechu”. Biorąc ze sobą plecak, wyposażając go w materiały piśmiennicze, zeszyty, przybory szkolne włączamy się w dzieło pomocy dla dzieci polskich mieszkających na Białorusi. Zainteresowanych tą pomocą prosimy o kontakt z paniami z Caritasu. Myślimy, że to będzie piękny gest naszej solidarności z naszymi młodymi Rodakami.

7. Zapraszamy w najbliższą środę na nabożeństwo ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Do skarbonki przy kapicy można składać kartki z intencjami modlitewnymi; wieczorem natomiast zapraszamy na "Apel Jasnogórski” w intencji naszej Ojczyzny o godz. 21.00.

8. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Do naszej parafii trafia 15 egzemplarzy "Niedzieli” z naszym ekskluzywnym dodatkiem "Kościół nad Odrą i Bałtykiem”. Zdarza się, że te egzemplarze zostają nie sprzedane. Trochę to bolesne, bowiem jest tylu zaangażowanych katolików, którym powinno zależeć, aby wiedzieć, co dzieje się nowego w naszej wspólnocie diecezjalnej. Zapraszamy do lektury.

9. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów. Niech Pan Bóg błogosławi, strzeże, darzy łaską zdrowia. Wyjeżdżającym na zasłużony urlop życzymy pięknej pogody, miłego wypoczynku i przede wszystkim szczęśliwego powrotu do domu.

10. W minionym tygodniu do domu ojca odeszli: śp. Stanisława Dura; śp. Kazimiera Gojszewska; śp. Ryszard Pielichowski. Niech Bóg da naszym zmarłym radość Nieba, a rodzinom pogrążonym w żałobie ukojenie serc w nadziei Zmartwychwstania.

11. Wszystkim kochanym Parafianom, miłym Gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego wypoczynku, błogosławionego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz