Ogłoszenia Duszpasterskie - V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019 r.

1. W najbliższą sobotę o godzinie 12.00 w Kolegiacie grupa dzieci z klas trzecich przystąpi do pierwszej Komunii św. Cieszymy się tym faktem, iż dzieci pragną rozpocząć pełne uczestnictwo w Eucharystii, kształtować swoje życie wewnętrzne w oparciu o życie sakramentalne. Z całego serca dziękujemy wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom - szczególnie p. Jolancie Labudzie, która przez miniony rok przygotowywała dzieci do tego ważnego wydarzenia; ks. Marcinowi Miczkule opiekunowi duchowemu dzieci, ale przede wszystkim dziękujemy Wam rodzice, babcie i dziadkowie, iż pokazywaliście swoim dzieciom, wnukom przykład żywej wiary i wkrótce wszyscy cieszyć się będziemy owocami tej pracy i posługi. W niedzielę natomiast dzieci pierwszokomunijne przyjdą wraz zrodzicami na Mszę św. o godz. 12.30. Po Eucharystii będziemy możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć.

2. Próby przed I Komunią św. we wtorek i w środę o godz. 19:00. Próba przed rocznicą w piątek o 19:00. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o godz. 18:45, a dla dzieci rocznicowych o 19:15.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 dzieci, które rok temu przystąpiły do Komunii św. podziękują za dar Eucharystii. Bardzo dziękuję za przygotowanie tej Mszy św. paniom katechetkom i rodzicom.

4. Z całego serca pragniemy podziękować za ofiary złożone tydzień temu na cele inwestycyjne. Zebraliśmy 7.214 zł. Jak widzimy udało się w ostatnim czasie wykonać izolację pionową i poziomą fundamentów plebanii od strony ulic Kazimierza Wielkiego i Krzywoustego. Po 600 latach, od chwili wybudowania, dotarliśmy do fundamentów, które niestety przesiąknięte były wilgocią. Teraz trzeba czekać 3-4 lata, aby budynek się osuszał. Te inwestycje możliwe są dzięki wsparciu Kochanych Parafian i Przyjaciół Kolegiaty. Bóg zapłać za dobre serca. O wszystkich Dobrodziejach pamiętamy w naszej kapłańskiej modlitwie.

5. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godzinie 17.30. Jest to piękna tradycja, aby wspólnotowo śpiewać Litanię Loretańską. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby dołączali do wspólnoty modlitwy.

6. W środę wspominamy św. Ritę. Nabożeństwo zwieńczające naszą nowennę do św. Rity połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz majowym o godz. 17:00. Nabożeństwo zakończy Msza św. o św. Ricie o godz. 18:00.

7. W przyszłą niedzielę odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jest to bardzo ważne wydarzenie, gdyż wpływa bezpośrednio na kształt Unii Europejskiej, której jesteśmy członkami od 15 lat. Integracja europejska daje nam możliwość szybszego rozwoju i zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa. Tym bardziej chciejmy oddać nasz głos, aby Polska się rozwijała i miała istotny głos w sprawach Europy. Nie zapomnijmy więc w przyszła niedzielę zabrać dowód osobisty ze sobą, aby po Mszy św. spełnić swój obowiązek obywatelski.

8. Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych w naszej kolegiacie. Dziś o 16:00 odbędzie się koncert orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej, w sobotę o godz. 16:00 zapraszamy na Stargardzkie Śpiewy Maryjne, a w przyszłą niedzielę o godz. 16:00 koncert Orkiestry Camerata.

9. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Niech lektura artykułów i doniesień prasowych będzie dla nas duchowym pokrzepieniem, szczególnie, że media z tzw. "głównego nurtu” są bardzo jednostronne, wręcz stronnicze.

10. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów. Niech Pan Bóg błogosławi i strzeże.

11. Wszystkim kochanym parafianom, miłym gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego wypoczynku i udanego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz