Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 9.06.2019 r.

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Duch Świętego. Zgodnie z zapowiedzią zmartwychwstałego Chrystusa, iż na uczniów zstąpi Duch pocieszyciel, Duch prawdy, ożywcza Moc, który będzie prowadził Kościół, naszą wspólnotę. Jest to także dzień dziękczynienia za dar bożej Struktury jakim jest Kościół Chrystusowy.

2. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30. Jest to piękna tradycja, aby wspólnotowo śpiewać Litanię ku czci Najświętszego Serca Jezusa. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby dołączali do wspólnoty modlitwy. W środę zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00 przy figurze Matki Bożej.

3. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary które zostały złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Jak wiemy czeka nas duży wysiłek związany z przygotowywanym remontem naszej Kolegiaty. Obecnie trwają przygotowania projektowe związane z instalacją elektryczną, przeciwpożarową, nagłośnieniową. Cieszy nas, że został zamontowany nowy witraż ku czci św. Jana od Krzyża. Fundatorami tego witraża są p. Zofia i Karol Śledziona. Bardzo Państwu dziękujemy za ten dar serca i wkład w upiększanie naszej świątyni. Witraż zostanie poświęcony podczas wizytacji biskupiej 25 sierpnia br.

4. W czwartek o godz. 17:15 nabożeństwo fatimskie.

5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12:30 zapraszamy wszystkie dzieci na dziękczynienie za mijający rok szkolny 2018/2019.

6. W minionym tygodniu podczas zbiórki do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej zebrano sumę 1123 zł. Wszystkim, którzy wsparli to dzieło z serca dziękujemy.

7. W wakacje, w dniach 21-29 czerwca, organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży na Węgry. Koszt wyjazdu 1200 zł. Zapisy u ks. Marcina Miczkuły.

8. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Niech lektura artykułów i doniesień prasowych będzie dla nas duchowym pokrzepieniem i umocnieniem w wierze. W najnowszej "Niedzieli” relacja ks. Marcina Miczkuły z przepięknego wydarzenia, jakim były "Śpiewy Maryjne” w naszej Kolegiacie.

9. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów. Niech Pan Bóg błogosławi i strzeże, darz łaską zdrowia i w trudnościach wspiera.

10. Wszystkim kochanym Parafianom, miłym Gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego wypoczynku i udanego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz