Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 7 kwietnia 2019 r.

1. Już piąta niedziela, na znak zbliżającej się Niedzieli Palmowej w kościołach zasłania się krzyże. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Na wszystkich Mszach św. zostaną poświęcone palmy. O godz. 12.15 zapraszamy na Rynek Staromiejski dzieci, młodzież, dorosłych. Po uroczystym poświęceniu palm przejdziemy w procesji do Kolegiaty, aby w ten sposób nawiązać do wydarzeń wielkotygodniowych. Jak co roku także nasza Parafialna Caritas przygotowała palmy, które będzie można nabyć przed Liturgią.

2. Zapraszamy w najbliższy piątek na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 7.30; 16.30 (nabożeństwo dla dzieci); 17.30 i o godz. 19.00. Dziś rozważania Męki Chrystusa, Gorzkie Żale o godz. 17.30.

3. Nasza parafialna "Caritas” przy wyjściu z kościoła sprzedaje symbole wielkanocne, które mogą posłużyć w przygotowaniu świąt: baranki wielkanocne, kartki świąteczne. Nabywając wspomniane symbole przyczyniamy się do przygotowania paczek świątecznych dla osób samotnych, biednych. Wszystkim Wam, najmilsi, ludzi o wrażliwym sercu za tę pomoc i wsparcie z całego serca dziękujemy!

4. W środę o godz. 17:30 nabożeństwo do św. Rity połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W najbliższą sobotę, 13.04. br. ks. Marcin Miczkuła będzie obchodził swoje święto patronalne, imieniny. Solenizant będzie sprawował Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie okazja, aby osobiście złożyć ks. Marcinowi życzenia.

6. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca, ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne.

7. Jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszej Niedzieli i Gościu Niedzielnym, znajdują się informacje na tematy aktualne z życia Kościoła. Cieszy nas, że nasi Parafianie interesują się tymi periodykami i proponowana lektura znajduje swoich czytelników.

8. Od wielu lat w tradycji naszej parafii jest fundowanie kwiatów do Bożego Grobu. Można to uczynić także w tym roku, ofiary można składać do puszki przy kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do tej pory do puszki złożono ofiary w wysokości 1231 zł. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękujemy.

9. Dnia 10 kwietnia w kościele pw. św. Jana o godz. 16:00 będzie sprawowana Msza św. w int. Ojczyzny oraz Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, a 12 kwietnia w kościele pw. Świętego Ducha o godz. 16:00 będzie

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia. Bożego Błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.

11. Wszystkim drogim parafianom, miłym gościom, wszystkim nawiedzającym naszą Kolegiatę życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego wypoczynku. Niech Bóg nam obficie błogosławi.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz