Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 6 stycznia 2019 r.

1. Dziś przezywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, inaczej zwaną Uroczystością Trzech Króli. Chrystus objawia się przedstawicielom świata poza izraelskiego, wszystkim ludziom. Dziś święcimy kadzidło, kredę oraz złoto. Na pamiątkę darów przyniesionych przez trzech mędrców ze Wschodu. Biorąc poświęconą kredę i kadzidło chciejmy wesprzeć misjonarzy, którzy podejmują trud głoszenia Ewangelii w różnych zakątkach Ziemi.

2. W przyszłą sobotę rozpocznie się kurs przedmałżeński przygotowujący bezpośrednio do zawarcia związku małżeńskiego. Pierwsze spotkanie o godzinie 19.00. Zapraszamy.

3. W przyszłą sobotę po Mszy św. wieczornej rozpocznie się modlitwa w ramach „Jerycha Różańcowego”. Modlitwa potrwa do niedzieli do godz. 7.30.

4. W naszej wspólnocie trwa wizyta duszpasterska. Bardzo dziękujemy Kochanym Parafianom za miłe przyjęcie, ale również za wiele ciekawych wskazówek dotyczących naszych spraw parafialnych. Bóg zapłać również za życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Jak wiemy, na wiosnę rozpoczniemy kolejne etapy remontu ze środków Unii Europejskiej, jednakże naszym zadaniem jest pozyskanie tzw. „udziału własnego”, który wynosi 15 % kosztów całej dotacji. Będzie to ogromny wysiłek, ale ufamy Opatrzności Bożej i wszystkie te sprawy zawierzamy Naszej Patronce, Matce Bożej Królowej Świata.

Plan wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

niedziela, 06.01.2019 od godz. 14:30
ul. Krzywoustego - pozostałe numery, Strażnicza 1-3

poniedziałek, 07.01.2019 od godz. 16:00
ul. Strażnicza 4-5, Wiejska, Nowowiejska

wtorek, 08.01.2019 od godz. 16:00
ul. Jagiellońska, Piwna, Dąbrówki, Anny Jagiellonki, Królowej Bony, Królowej Jadwigi, Orkana i Aleja Dębowa

środa, 09.01.2019 od godz. 16:00
ul. Andersa, Wyspiańskiego, Tuwima, Jesionowa, Nałkowskiej, Rzemieślnicza, Graniczna

czwartek, 10.01.2019 od godz. 16:00
ul. Sikorskiego, Na Grobli, Ochronna

piątek, 11.01.2019 od godz. 16:00
ul. Okrężna, Kilińskiego, Źródlana, Grunwaldzka, Gdańska

sobota, 12.01.2019 od godz. 10:00
ul. Bydgoska parzyste 6-118, nieparzyste 51-111

sobota, 12.01.2019 od godz. 15:00
ul. Skłodowskiej-Curie, Gdyńska, Robotnicza 4-22

niedziela, 13.01.2019 od godz. 14:30
ul. Robotnicza 1-3a, Bydgoska nieparzyste 1-49, Grudziądzka, Klonowa i Kolęda uzupełniająca.

5. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Chciejmy sięgać po prasę katolicką, to prawdziwe źródło obiektywnej wiedzy na tematy życia Kościoła w Polsce i świecie.

6. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Wszystkim drogim i kochanym Parafianom, miłym Gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli. Chrystus w osobach trzech Mędrców ze Wschodu objawił się całemu światu, również my ukazujmy Chrystusa innym ludziom poprzez szczerą miłość bliźniego.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz