Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 4.08.2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia: we wtorek obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego; 8.08 wspomnienie liturgiczne św. Dominika, a w piątek święto św. Teresy Benedykty - Edyty Stein

2. Informujemy, iż 15.08 br. z naszej Kolegiaty wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka organizowana przez środowiska kolejarzy do Sanktuarium Matki Bożej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pielgrzymka wyruszy z naszej Kolegiaty o godz. 4.00 rano. Zapisy na pielgrzymkę w dniu rozpoczęcia, dodatkowe informacje znajdują się na plakatach.

3. "Caritas parafialna” zorganizowała także w tym roku akcję "Tornister pełen uśmiechów”. Bardzo dziękujemy Państwu za wyposażenie plecaków w przybory szkolne, które zapewne ucieszą naszych małych Rodaków mieszkających na Białorusi. Przy tej okazji wyrażamy naszą wdzięczność członkom naszej "Caritas”, wiele godzin pracy i zaangażowania ofiarują Panie dla posługi wobec najbardziej potrzebujących. Za to jesteśmy bardzo wdzięczni.

4. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne.

5. Zapraszamy w najbliższą środę na nabożeństwo ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Do skarbonki przy kapicy można składać kartki z intencjami modlitewnymi; wieczorem natomiast zapraszamy na "Apel Jasnogórski” w intencji naszej Ojczyzny o godz. 21.00.

6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Do naszej parafii trafia 15 egzemplarzy "Niedzieli” z naszym ekskluzywnym dodatkiem "Kościół nad Odrą i Bałtykiem”. Stąd gorąca prośba, aby lektura "Niedzieli” stała się stałym punktem naszego życia. Zapraszamy do lektury.

7. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów. Niech Pan Bóg błogosławi, strzeże, darzy łaską zdrowia. Wyjeżdżającym na zasłużony urlop życzymy pięknej pogody, miłego wypoczynku i przede wszystkim szczęśliwego powrotu do domu.

8. W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszli: śp. Andrzej Mardosiewicz, Czesław Jaroszewski i Bogusław Kulczyk. Niech Bóg da naszym zmarłym radość Nieba, a rodzinom pogrążonym w żałobie ukojenie serc w nadziei Zmartwychwstania.

9. Wszystkim kochanym Parafianom, miłym Gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego wypoczynku, błogosławionego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz