loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 28 kwietnia 2019 r.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia, zapraszamy o 15:00 na Godzinę Miłosierdzia. Nabożeństwo będzie zwieńczeniem nowenny, którą odprawiliśmy jako wspólnota. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie błogosławi wszystkim czcicielom.

2. W tym tygodniu, 3 maja, obchodzić będziemy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. O godz. 11:00 sprawowana będzie uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny z udziałem władz miasta, powiatu, wojska, służb mundurowych, delegacji i pocztów sztandarowych. Niech w tym dniu z naszej Kolegiaty rozbrzmiewa modlitwa błagalna: "Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!”.

3. Serdecznie zapraszamy do naszej Kolegiaty na godz. 19:00 na koncert światowej sławy gitarzysty Krzysztofa Meisingera, który wystąpi wraz z zespołem. Wstęp na koncert bezpłatny.

4. W środę Święto Pracy. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy polecać w modlitwie wszystkich pracujących.

5. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie o 17:30. Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej w maju o 21:00.

6. Nabożeństwo majowe w środę połączone będzie z nowenną do św. Rity. Chcemy prosić św. Ritę o wstawiennictwo dla matek oczekujących potomstwa.

7. W pierwszy czwartek miesiąca podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy za tegorocznych maturzystów, a jednocześnie błagać będziemy o nowe liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

8. W I piątek miesiąca Ks. Prałat odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi.

9. W I sobotę miesiąca ks. Marcin Kalata odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Nabożeństwo pierwszosobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17:15.

10. Dnia 2 maja o godz. 17:00 w Domu Kultury Kolejarza odbędzie się Śpiewanie patriotyczne organizowane przez Stowarzyszenie Polski Klub Patriotyczny.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone egzemplarze Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Niedzieli jest artykuł o Misjach u stóp krzyża na Osiedlu Pyrzyckim, a w Gościu Niedzielnym abp prawosławny mówi o pielgrzymce papieża Franciszka do Bułgarii. Zapraszamy do lektury.

12. Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, zapewniamy o modlitwie i składamy najlepsze życzenia.

13. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca śp. Kazimierz Parada i Irena Rafalik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz