Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 18.08.2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy: we wtorek św. Bernarda, w sobotę św. Bartłomieja Apostoła.

2. Trwają w naszej wspólnocie "Misje u stóp Krzyża”. W miniony piątek zostały intronizowane w naszej Kolegiacie relikwie Krzyża św. oraz "Krzyż Ottonowy”- najstarszy wizerunek Zbawiciela ukrzyżowanego, który został przywieziony przez św. Biskupa z Bambergu św. Ottona. Czas nawiedzenia świętych relikwii przeżywać będziemy przez najbliższy tydzień. Szczegółowy program został dostarczony wraz z najnowszym egzemplarzem Stargardzkiego Informatora Samorządowego, oraz można wziąć ze sobą przy wyjściu z kościoła.

3. Dziś o 15:00 Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Zapraszamy do uczestnictwa. Dajmy żywe świadectwo naszej wiary.

4. Bardzo dziękuję p. Antoniemu Matysowi, członkom Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich, ks. Marcinowi Kalacie i wszystkim pielgrzymom za zorganizowanie, udział i piękne świadectwo wiary podczas pielgrzymki do "Fatimskiej Pani na Os. Słonecznym”.

5. W najbliższy czwartek 22.08.2019 przeżywać będziemy nasz odpust parafialny: Święto NMP Królowej Świata. Eucharystia połączona będzie z procesją wokół Kolegiaty. Chcemy wyśpiewać Matce Bożej naszą wdzięczność za wszystkie dary i łaski, które otrzymaliśmy. W tym dniu także pragniemy podziękować za posługę kapłańską ks. Marcina Kalaty i ks. Marcina Miczkuły, którzy zostali skierowani przez księdza Arcybiskupa do nowych parafii. Ich praca i zaangażowanie zasługują na to, aby z serca wyrazić wdzięczność za duszpasterską troskę i postawę kapłańską.

6. Od piątku 23.08. do niedzieli 25.08.na naszym Rynku Staromiejskim organizowany jest "Jarmark u Królowej Świata”. To już trzecia edycja. Na naszą szczególną uwagę zasługują koncerty: w piątek: o 17.00 muzyka gospel pod dyrekcją pani Marii Pyry a potem muzyka szantowa w wykonaniu zespołu "Old Schmugler”; w sobotę cudowny, młodzieżowy koncert "Siewcy Lednicy”, a w niedzielę na zakończenie jarmarku o 16.00 w Kolegiacie "Stargardzka Camerata”. Program jest bogaty, przyjadą rożni wystawcy. Zapraszajmy naszych znajomych, sąsiadów, aby zarówno Kolegiata jak i Rynek Staromiejski zapełniały się. Jest to święto parafii, Kolegiaty i wszystkich mieszkańców Stargardu.

7. Tydzień temu na cele inwestycyjne zebraliśmy sumę 6893 zł. Z całego serca wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie. To ogromne wsparcie i pomoc. Dzięki temu przygotowujemy się do realizacji naszego największego projektu w tym stuleciu. I Wy, Kochani Parafianie, Goście wspierający nasze inwestycje, macie w tym wielki udział. Bóg Wam zapłać.

8. 25 sierpnia Apostołowie Miłosierdzia organizują pielgrzymkę do Myśliborza. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Starajmy się poprzez lekturę prasy korzystać z innych źródeł informacji, poza tymi, które proponują media tzw. "main streemowe” - głównego nurtu.

10. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów. Niech Pan Bóg błogosławi, strzeże, darzy łaską zdrowia. Wyjeżdżającym na zasłużony urlop życzymy pięknej pogody, miłego wypoczynku i przede wszystkim szczęśliwego powrotu do domu.

11. W minionym tygodniu do domu ojca odeszli: śp. Franciszka Szuber i Krystyna Kuśmierczyk. Niech Bóg da naszym zmarłym radość Nieba, a rodzinom pogrążonym w żałobie ukojenie serc w nadziei Zmartwychwstania.

12. Wszystkim kochanym Parafianom, miłym Gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego wypoczynku, błogosławionego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz