loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 16.06.2019 r.

1. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi - Boże Ciało. Pragniemy uczcić Chrystusa ukrytego pod postacią chleba, uczestnicząc w tradycyjnej procesji do czterech ołtarzy. W tym dniu Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30 i o 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja z naszej Kolegiaty. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, dziś po Mszy św. o godz. 12.30 krótka próba z panią katechetką Jolantą. W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne po Mszy św. wieczornej. W tym roku w Strachocinie Msza św. połączona z procesją do kościoła w Świętem o godz. 9.30.

2. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30. Jest to piękna tradycja, aby wspólnotowo śpiewać Litanię ku czci Najświętszego Serca Jezusa. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby dołączali do wspólnoty modlitwy . W środę zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00 przy figurze Matki Bożej.

3. W sobotę, 22 czerwca, o godz. 17:30 nabożeństwo do św. Rity.

4. Tydzień temu na cele inwestycyjne zebraliśmy 6.311 zł. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary i wsparcie naszych działań. O wszystkich dobrodziejach naszej Kolegiaty pamiętamy w naszej kapłańskiej modlitwie.

5. W środę dzieci i młodzież kończą rok szkolny i katechetyczny. Z całego serca dziękujemy nauczycielom, wychowawcom, katechetom za trud wkładany w wychowanie młodego pokolenia jak również za dawanie świadectwa postawom patriotycznym i religijnym. Wszystkim udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy przede wszystkim wielu, wspaniałych wrażeń i to chyba najważniejsze szczęśliwego powrotu do domu i swoich obowiązków.

6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Niech lektura artykułów i doniesień prasowych będzie dla nas duchowym pokrzepieniem i umocnieniem w wierze. W najnowszej "Niedzieli” dwie bardzo ciekawe relacje z wydarzeń związanych z naszą Kolegiatą.

7. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów. Niech Pan Bóg błogosławi i strzeże, darzy łaską zdrowia i w trudnościach wspiera.

8. Wszystkim kochanym Parafianom, miłym Gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego wypoczynku i udanego tygodnia.

9. W minionym tygodniu do Domu Ojca z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Marek Kołodziej, Artur Wróblewski, Roman Królikowski i Józef Trybuła. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz