Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 14.07.2019 r.

1. Jutro swoje imieniny obchodzić będzie ks. Prałat Henryk Ozga. O godzinie 18.00 Dostojny Solenizant przewodniczyć będzie Mszy św. po której będziemy mieli możliwość osobiście złożyć życzenia imieninowe. Jako proboszcz jest bardzo wdzięczny Księdzu Prałatowi za wspieranie nas w pracy duszpasterskiej, posługę w konfesjonale, a także za życzliwość i dzielenie się swoim kapłańskim doświadczeniem.

2. Dziś druga niedziela miesiąca. Taca dziś zebrana przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Choć w Kolegiacie trwają teraz prace archeologiczne, to jednak cały czas przygotowywane są projekty wykonawcze instalacji elektrycznej, zabezpieczenia przeciwpożarowego, malarskie. Wszystko po to, abyśmy mogli na wiosnę ruszyć z pracami budowlanymi. Poza tym udało nam się zapłacić ostatnią tarę za prace związane z izolacją pionową plebanii od strony ul. Krzywoustego. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszych działań. O wszystkich ofiarodawcach naszej Kolegiaty pamiętamy w naszej kapłańskiej modlitwie.

3. Zapraszamy w najbliższą środę na nabożeństwo ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Do skarbonki przy kapicy można składać kartki z intencjami modlitewnymi; wieczorem natomiast zapraszamy na "Apel Jasnogórski” w intencji naszej Ojczyzny o godz. 21.00.

4. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury.

5. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów. Niech Pan Bóg błogosławi, strzeże, darzy łaską zdrowia. Wyjeżdzającym na zasłużony urlop życzymy pięknej pogody, miłego wypoczynku i przede wszystkim szczęśliwego powrotu do domu.

6. Wszystkim kochanym Parafianom, miłym Gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego wypoczynku, błogosławionego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz