Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 13 stycznia 2019 r.

1. Dziś niedziela Chrztu Pańskiego. Dziękujemy Bogu za dar tego sakramentu, który jest bramą wszystkich sakramentów. Każdy z nas przez sakrament chrztu został włączony w Mistyczne Ciało Chrystusa, Kościół. Jesteśmy żywymi kamieniami tej wspólnoty, a tym który nas łączy jest działający w Kościele Chrystus.

2. W Liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy w czwartek 17.01- św. Antoniego opata i w sobotę św. Józefa Pelczara.

3. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczął się kurs przedmałżeński przygotowujący bezpośrednio do zawarcia związku małżeńskiego. Kolejne spotkanie o godzinie 19.00. Zapraszamy.

4. Dziś ostatni dzień wizyty duszpasterskiej, kolędy. Od godz. 14:30 odwiedzimy rodziny zamieszkałe przy ul. Robotniczej 1-3a, Bydgoskiej nieparzyste 1-49, Grudziądzkiej, Klonowej i Kolęda uzupełniająca. Chcielibyśmy z całego serca podziękować wszystkim Kochanym Parafianom, którzy przyjęli kapłana z otwartym sercem za wspólnotową modlitwę, sugestie duszpasterskie, a także za pomoc dla naszej parafii. Ofiary, które zostały zebrane w tym roku zostaną przeznaczone na zapłacenie studium wykonalności projektu renowacji naszej Kolegiaty. Aby móc otrzymać dofinansowanie z Unii Europejskiej koniecznym było napisanie takiego studium. Wspomniane opracowanie wykonała firma consultingowa ze Szczecina. Bardzo dziękujemy Wam, Kochani parafianie za zrozumienie dla wspólnych działań. W każdą drugą niedzielę miesiąca- także i dziś- zbieramy ofiary na cele inwestycyjne. To dzięki waszym hojnym sercom udaje się regulować zaległości powstałe przy remontach obiektów parafialnych. O wszystkich ofiarodawcach pamiętamy w naszej kapłańskiej modlitwie.

5. W najbliższy piątek 18.01.2018 przeżywać będziemy w naszym mieście ważne wydarzenie o godz. 15.00 zostanie zaprezentowane nowe centrum przesiadkowe im. Sławomira Pajora przy ul. Towarowej. O godz. 16.00 na starym cmentarzy w drugą rocznicę śmierci, przy grobie, pana prezydenta miasta Sławomira Pajora zostanie odmówiona modlitwa a o godz.17.00 w Kolegiacie Msza św. o spokój jego duszy. Zapraszamy do wzięcia udziału we wspomnianych wydarzeniach

6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Chciejmy sięgać po prasę katolicką, to prawdziwe źródło obiektywnej wiedzy na tematy życia Kościoła w Polsce i świecie. Starajmy się po przeczytaniu gazet przekazywać je dalej, aby coraz większa liczba osób mogła skorzystać z tego źródła informacji.

7. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Wszystkim drogim i kochanym Parafianom, miłym Gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz