Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 1.09.2019 r.

1. Obchodzimy dziś osiemdziesiątą rocznicę wybuchu II wojny światowej, która spowodowała śmierć milionów ludzi. To tragiczna data w historii nowożytnej, a jednocześnie dzień refleksji nad źródłami nienawiści, pogardy dla przykazań Bożych i odrzucenia Ewangelii. Nacjonalizm niemiecki doprowadził do rozlewu krwi. Powinna to być dla nas również lekcja, abyśmy jako chrześcijanie nie identyfikowali się z tym, co oddala nas od miłości bliźniego.

2. Dziś podczas wieczornej Mszy św. pragniemy wraz z nauczycielami, wychowawcami, pedagogami, dziećmi i młodzieżą modlić się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W przyszłą niedzielę na godzinę 12.30 zapraszamy wszystkie dzieci rozpoczynające naukę w szkole, ale także dzieci klas pierwszych, drugich i trzecich, na Mszę św. podczas której zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy dzieciom i strzeże przed różnego rodzaju niepowodzeniami.

4. Decyzją ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi do naszej wspólnoty zostali skierowani nowi wikariusze: ks. Bartosz Adamiak i ks. Stanisław Szlijan. Cieszymy się ich obecnością i życzymy z całego serca, aby rozwijali swoje umiejętności duszpasterskie i nie szczędzili kapłańskiego serca dla wiernych tej Wspólnoty parafialnej.

5. Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszego parafialnego odpustu, "Misji u stóp Krzyża” oraz Jarmarku u Królowej Świata. Wszystkim paniom, które piekły ciasta, gotowały pierogi, grochówkę i to wszystko później sprzedawały z całego serca dziękuję. Nasza parafialna Caritas pozyskała środki finansowe, które będą potrzebne do organizacji pomocy dla osób potrzebujących. Bardzo dziękujemy młodzieży i lektorom za ich otwartość i pomoc przy organizacji naszej parafialnej uroczystości.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek przed południem Ksiądz Prałat i księża wikariusze odwiedzą chorych z Komunią św. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i okazja do spowiedzi świętej. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.15.

7. Tradycyjnie w miesiącu październiku chcemy polecać miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych we Mszach świętych gregoriańskich. Przez cały miesiąc, codziennie celebrować będziemy Mszę św. w intencji polecanych intencjach. Kto z Państwa chciałby dołączyć intencje prosimy o kontakt z ks. Stanisławem Szlijanem. W końcowych dniach września przekażemy dokładny harmonogram celebracji.

8. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Starajmy się poprzez lekturę prasy korzystać z innych źródeł informacji. Szczególnie, że dostrzegamy wielkie manipulacje informacjami i brak poszanowania dla podstawowej wartości, jaką jest prawda. To jest bardzo bolesne, jak wykrzywia się obraz ludzi Kościoła, próbując narzucić tylko jeden to krytyki i odrzucenia wartości. Tym bardziej powinniśmy sięgać do gazet, których opinie są wyważone i obiektywne.

9. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów. Niech Pan Bóg błogosławi, strzeże, darzy łaską zdrowia.

10. Wszystkim kochanym Parafianom, miłym Gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego wypoczynku, błogosławionego tygodnia. A naszym kochanym uczniom rozpoczynającym rok szkolny życzymy przede wszystkim zapału w nauce i wspaniałych ocen.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz