Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 10 marca 2019 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, czas naszego nawrócenia, pokuty, świętych postanowień. Dobrze by było podjęć się w tym okresie zadania, które pozwoliłoby nam pokonać nasze słabości, złe przyzwyczajenia, nałogi. Wielu podejmuje konkretne działanie w celu wyeliminowania alkoholu, nikotyny, innych używek. Bardzo pomocnym w pokonywaniu naszych słabości będzie uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych: drodze krzyżowej, Gorzkich żalach. Rozważania Męki Pańskiej koncentrują naszą uwagę na cierpieniu Chrystusa, który czyni to z miłości do człowieka i dla jego odkupienia. Zapraszamy w najbliższy piątek na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 7.30; 16.30 ( nabożeństwo dla dzieci); 17.30 i o godz. 19.00. Dziś rozważania Męki Chrystusa, Gorzkie Żale o godz. 17.30.

2. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne. W dalszym ciągu regulujemy zobowiązania za remont kościoła filialnego w Świętem i domu "Caritas”. W związku z planowanym remontem ul. Krzywoustego jesteśmy zmuszeni podjąć jeszcze jedno wyzwanie wykonania izolacji pionowej i poziomej fundamentów "Organistówki”. Niestety stan techniczny fundamentów jest w opłakanym stanie, występuje zawilgocenie ścian. Bardzo prosimy o modlitwę w tej intencji. Wszystkim Ofiarodawcom - Kochanym Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty składamy staropolskie "Bóg zapłać”.

3. W poniedziałek o godz. 18:45 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do Mszy św. wieczornej w środę.

5. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wkrótce w naszej świątyni parafialnej pojawi się nowy witraż poświęcony św. Jadwidze Śląskiej, patronce budujących się kościołów. Ofiarodawcami są Państwo Jadwiga i Zbigniew Waniakowie. Z całego serca Państwu za ten dar serca dziękujemy!

6. W dniach 30 września – 10 października br. planujemy pielgrzymkę autokarowo-samolotową do Lourdes, Fatimy i La Salette. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

7. Jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszej Niedzieli i Gościu Niedzielnym, znajdują się przepiękne artykuły na temat życia Kościoła. Szczególnie polecamy najnowszą Niedzielę, w której dwa artykuły są autorstwa naszego wikariusza ks. Marcina Miczkuły. Jeden poświęcony jest osobie zmarłego przedwcześnie kapłana pochodzącego z parafii Stargard - Kluczewo, ks. Ryszarda Krauze.

8. Jest pięknym zwyczajem w naszej parafii, iż w okresie Wielkiego Postu składamy ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Można to uczynić także w tym roku, ofiary można składać do puszki przy kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Już dziś wszystkim ofiarodawcom, kochającym naszą Kolegiatę, składamy najszczersze podziękowanie.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia. Bożego Błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.

10. Wszystkim drogim parafianom, miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego wypoczynku. Niech Bóg nam obficie błogosławi.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz