OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7.05.2023

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę wielkanocną 7 maja 2023 r.

1. „Ja jestem drogą, prawdą i życiem.” Idąc drogą wskazaną przez Chrystusa możemy być pewni, że nasze życie dostarczy wiele duchowych radości i pozwoli przeżyć je w pokoju serca.
  2. W Liturgii nadchodzącego tygodnia w poniedziałek czcić będziemy głównego patrona Polski św. Stanisława Biskupa i męczennika. To także dzień imienin ks. Stanisława Szlijana, który o godz. 18.00 przewodniczyć będzie modlitwie. Dla nas jest to okazja, aby złożyć dostojnemu Solenizantowi nasze najlepsze życzenia.
  3. Jutro w Dzień Zwycięstwa, zakończenia II wojny światowej na cmentarzu wojennym przy ul Reymonta w Stargardzie  o godz. 12.00 odbędzie się modlitwa ekumeniczna w intencji tych, którzy zginęli podczas tragicznej wojny. Na uroczystości z udziałem Wojska Polskiego i władz Miasta serdecznie zapraszamy.
  4. Miło nam, iż 10.05.2023 ( środa) w naszej Kolegiacie o godz. 16.00 wystąpi „Narodowa Kapela Bandurzystów” z Ukrainy. Ponad pięćdziesięciu muzyków grających na instrumentach strunowych zaprezentuje utwory, które na pewno zapadną nam głęboko w serce. Wstęp wolny.
  5. Informujemy że 12.05.2023 wieczorną Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się modlitwa w ramach Jerycha Różańcowego, modlitwa potrwa od 19.00- 21.00 i następnego dnia od godz. 7.00- 17.30. Zapraszamy do tej medytacji, modlitwy, rozważań; niech każdy z nas znajdzie czas, aby pomodlić się przed Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Z racji na trwające prace Jerycho różańcowe odbędzie się w Sali „Caritas”.
  6. Piękną tradycją naszej wspólnoty parafialnej są procesje fatimskie. Także w tym roku chcemy wraz z Matką Bożą modlić się o pokój na świecie, szczególni modlimy się o zakończenie wojny na Ukrainie. Rozpoczęcie modlitewnego czuwania   13.05.  o godz. 17.00. W trakcie nabożeństwa udamy się w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół naszej świątyni.
  7. Miesiąc maj to w naszej polskiej tradycji miesiąc maryjny. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i wieczorem na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
  8. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca ofiary, które złożymy na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne. Trwają prace wykończeniowe; restaurowane są jeszcze ławki, które wkrótce zostaną zamontowane w nawie głównej. Poza tym twa strojenie organów, które wkrótce zabrzmią w naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasz remont świątyni składamy staropolskie „Bóg zapłać.”
  9. W sobotę 13 maja br o godz. 10.00 w naszej świątyni sprawowana będzie uroczysta Eucharystia w intencji wszystkich strażaków i służb ratownictwa. Celebra związana jest z powiatowymi obchodami święta patronalnego strażaków. Do wspólnej modlitwy zapraszamy.
  10. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 młodzież z klas VI i VII, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania w przyszłym roku ma swoje spotkanie z ks. Kryspinem.
  11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.
  12. Wszystkim drogim parafianom życzymy  przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Niech  Matka Boża, Królowa Polski ma naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w swojej szczególnej opiece.

661 - 651 z 651 « 1 2 3 ... 22 »