Ogłoszenia duszpasterskie | Niedziela Zesłania Ducha Świętego | 28 maja 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę Zesłania Ducha Świętego 28 maja 2023 r.

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, byśmy byli w dzisiejszym świecie prawdziwymi świadkami Chrystusa.

2. Przez cały tydzień dzieci, które w sobotę po raz pierwszy przystąpiły do sakramentu komunii świętej, będą przychodziły do kościoła na nabożeństwo i Mszę świętą w ramach tzw. „Białego Tygodnia”. Prosimy dzieci, aby nie gasła w nich chrześcijańska gorliwość jednoczenia się z Jezusem Eucharystycznym.

3. Jutro przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki Archidiecezji. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i przygotowujących się do kapłańskiej posługi, wypraszając im Bożej pomocy oraz łaski wierności na drodze powołania

5. Do środy odprawiamy nabożeństwa majowe o godz. 17.30 a wieczorem o godz. 21.00 łączymy się z Jasną Górą w Apelu Jasnogórskim przy figurze Matki Bożej. W czwartek rozpoczyna się czerwiec – miesiąc dedykowany Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Serca Jezusowego codziennie o godz. 17.30.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W czwartek modlimy się o powołania do kapłaństwa i stanu zakonnego. W piątek do południa księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Po południu w piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej, następnie Nabożeństwo Czerwcowe i Pierwszopiątkowe. W sobotę na poranną Mszę świętą zapraszamy mężczyzn, którzy w procesji różańcowej udadzą się do statuy św. Jana Pawła II aby wypraszać wszelkich łask dla rodzin naszej parafii. Po południu o 17.30 Nabożeństwo Czerwcowe połączone z Pierwszosobotnim.

7. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej. Do tej niedzieli mamy możliwość wypełnić obowiązek przystąpienia do spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej, wynikający z przykazań kościelnych.

8. W przyszłą niedzielę dzieci klas czwartych na Mszy św. o godz. 11.00 będą przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci i ich rodziny polecamy Waszej modlitwie.

9. W przyszłą niedzielę również po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca.

10. Wszystkich miłośników pięknej muzyki zapraszamy na koncert chóru, który przybędzie do nas z Helsingborga, ze Szwecji. „Mariachoir” wykonuje utwory najwybitniejszych twórców światowej muzyki sakralnej oraz artystów szwedzkich. Koncert w przyszłą niedzielę 04. 06. 2023 r. o godz. 19.00. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie!!!

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

12. Niech stępienie Ducha Świętego ożywi naszą wiarę i uzdolni nas do dawania jej świadectwa.

Kolegiata na Facebooku

Kolegiata na Instagramie