loading...
Zamknij wpis

Wyjątkowy koncert Marienchören z Helsingborga

W dniu 4 czerwca 2023 r. odbył się wyjątkowy koncert szwedzkiego chóru Marienchören. Artyści wykonali utwory najwybitniejszych twórców światowej muzyki sakralnej oraz artystów szwedzkich.

Marienchören z kościoła Marii w Helsinbirgu to chór mieszany. Repertuar rozciąga się od muzyki dawnej, takiej jak Hildegard von Bingen, po muzykę współczesną. W zeszłym roku chór wykonał prawykonanie nowej Pasji wg św. Mateusza Fredrika Sixtena. Chór wykonuje również inny repertuar a cappella i oratoryjny, a także uczestniczy w nabożeństwach w kościele Mariackim przez cały rok.

Dyrygentem chóru jest Ragnar Bohin, wysoko wykwalifikowanym dyrygent, który przed przejęciem Mariachoir był głównym dyrygentem Chóru Symfonicznego San Fransisco.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia.