loading...
Zamknij wpis

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny to jedno z najstarszych świąt maryjnych w Kościele katolickim. W polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Zielnej. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest świętem stałym, obchodzonym zawsze 15 sierpnia. Tego dnia katolicy są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii.

Tego też dnia obchodzimy również Święto Wojska Polskiego. W związku z powyższym w dniu dzisiejszym uroczyste obchody zapoczątkowano o godz. 10:30 przy pomniku Odzyskania Niepodległości w Stargardzie. Zostały złożone kwiaty i oddana salwa honorowa. Następnie wraz z żołnierzami nastąpił uroczysty przemarsz do Naszej Kolegiaty, gdzie o godz. 11:00 rozpoczęła się Msza św. w intencji naszej Ojczyzny.

W uroczystości wzięły udział władze Miasta, Powiatu, służb mundurowych, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy Stargardu.

Jak każdego roku oddaliśmy hołd naszym przodkom, którzy nie szczędzili własnej krwi, abyśmy mogli żyć w wolnej i bezpiecznej Ojczyźnie. We Mszy św. Niech nie zabraknie nas tego dnia w naszej Świątyni na wspólnotowej modlitwie. Podczas nabożeństwo zostały poświęcone także wianki z traw, zbóż i ziół.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszej uroczystości.

 

_______________________

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych ⤵️

Polub Kolegiatę na Facebooku

Obserwuj Kolegiatę na Instagramie