loading...
Zamknij wpis

Uroczysta Msza św. na zakończenie pierwszego etapu „Remontu stulecia”

W dniu 27.08.2023 o godz. 12.30 w Kolegiacie Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie odprawiona została uroczysta msza święta z okazji zakończenia pierwszego etapu remontu zabytkowej świątyni.

Liturgię z udziałem asysty wojskowej i słuzby liturgicznej celebrował metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga.

Na zakończenie nabożeństwa podzękowano wielu osobom zaangażowanym w ten wspaniały projekt. W szczególności, w wielu ciepłych słowach podziękowano proboszczowi naszej Świątyni ks. dr. Januszowi Posadzemu, jak również osobom, które zaangażowane były w ten projekt, zarówno od strony przygotowań do remontu, jak i jego wykonania i wsparcia finansowego.

We mszy św. uczestniczył Prezydent Stargardu Rafał Zając, przedstawiciele powiatu stargardzkiego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

We wspólnej modlitwie uczestniczył  również Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński, Poseł do Parlamentu Europejskiego Joachim Brudziński, Wojewoda Zachodnioporski Zbigniew Bogucki oraz Posełowie na Sejm RP:  Michał Jach oraz Artur Szałabawka.

W uroczystociach uczestniczyli komendanci służb mundurowych formacji działających w Stargardzie; kompania honowrowa Wojaska Polskiego, genareał Straży Pożarnej Jarosał Tomczyk, przedstawiciele dyrekcji szkół i ośrodków wychowawczych,oraz "Chór Echo Arioso" i Orkiestra Dęta Domu Kolejarza w Stargardzie.

_______________________

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku

Obserwuj Kolegiatę na Instagramie