loading...
Zamknij wpis

Rozpoczynamy Tydzień Odpustowy

To będzie piękny tydzień w Naszej parafii.

Codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i  modlitwa dedykowana w intencjach, które w sposób szczególny dotykają naszych serc i codziennego życia.

W piętek o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo ekumeniczne podczas którego kanonicy Kapituły Stargardzkiej oraz duchowni innych wyznań dokonają pochówku doczesnych szczątków ludzkich odnalezionych podczas badań wykopaliskowych w naszej świątyni. Nastąpi również uroczyste poświęcenie płyty nagrobnej Petera Grenninga, znamienitego burmistrza Stargardu, który zmarł w 1631 roku.

W sobotę zapraszamy na Rynek Staromiejski od godz. 15.00 -Jarmark u Królowej Świata- wiele atrakcji, Gwiazdą wieczoru będzie pani Krystyna Prońko, słynna polska piosenkarka, koncert rozpocznie się o godz. 20:00 /szczegóły znajdziecie pod linkiem: https://www.facebook.com/stargardzkiecentrum.kultury/

W niedzielę suma odpustowa  o godz. 12.30 będzie sprawowana przez ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę uroczysta Msza święta w intencji wszystkich zaangażowanych w nasz remont stulecia.  Po południu o 16.00 koncert organowy w naszej świątyni prezentujący nasz nowy instrument. Na organach zagra Paweł Kuchnicki.

 

_______________________

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych ⤵️

Polub Kolegiatę na Facebooku

Obserwuj Kolegiatę na Instagramie