Międzynarodowy Festiwal im. prof. Marka Jasińskiego

W dniu dzisiejszym odbył się wspaniały koncert. Nasza wspaniała Kolegiata była miejscem wyjątkowego wydarzenia artystycznego.​

Wydarzenie artystyczne odbyło się w ramach Międzynarodowego Festiwalu im. prof. Marka Jasińskiego SONI SPATIUM. Mogliśmy usłyszeń wyjątkowe interpretacje muzyczne przepięknych utworów.

W koncercie Grand Finale mogliśmy usłyszeć utwory: Szymona Wyrzykowskiego "Sinfonietta" (prawykonanie), Marka Jasińskiego "Miserere mei Deus" i "Beatus vir", Marka Nowakowskiego "O piękności niestworzona".

Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi artyści: Damian Giczewski - baryton, Chór Omnia, Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego z ZUT w Szczecinie, Orkiestra Camerata Stargard, Szymon Wyrzykowski - dyrygent.

Koncertu wysłuchali Senator RP Magdalena Kochan, Prezydent Miasta Stargard Rafał Zając, proboszcz naszej parafii ks. dr Janusz Posadzy oraz wspaniali stargardzianie.

Dziękujemy wspaniałym muzykom za tą wyjątkową ucztę na duszy, ku pokrzepieniu naszych serc.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej w tego wspaniałego wydarzenia.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku