loading...
Zamknij wpis

Historia tworzyła się na naszych oczach

20 kwietnia 2020 r. to dzień, który bardzo mocno zapisał się na kartach historii naszej Kolegiaty oraz naszego miasta.

Podczas szalejącej na całym świecie pandemii, w obecności m.in. Prezydenta  Miasta Stargard Rafała Zająca, wykonawcy  firmy „Konsart”,  Pana Andrzeja Najdy - inżyniera kontraktu oraz proboszcza ks. kan. dr Janusza Posadzego, została podpisana umowa na prace renowacyjno-konserwatorskie i od tej pory rozpoczęliśmy „remontu stulecia”.

Kilka lat przygotowań, pisania wniosków, niepewności, ale także wiary w to, że musi się udać! I udało się. Dzięki wielkiej determinacji księdza Proboszcza oraz ludzi, których pasją i celem było przywrócenie do dawnej świetności tej wyjątkowej Perły Gotyku Ceglanego a także modlitwie , która te prośby zaniosła ku górze. Trzy lata trwały prace, które zostały zaplanowane i sfinansowane ze środków Unii Europejskiej i Miasta Stargard a które udało zakończyć się w terminie.

Dziękujemy najpierw ks. proboszczowi, Januszowi - któremu niektórzy nadali przydomek „Odnowiciel" za jego zaangażowanie, determinacje, wytrwałość i wiarę w to, że się uda. 

Dziękujemy Panu Rafał Zając - prezydent Stargardu oraz współpracownikom za pomoc ze strony miasta a także wszystkim zaangażowanym w renowacje Pomnika Historii. Każdemu, kto pomagał, kto dołożył swoją cegiełkę. Dziękujemy za niezwykłą ofiarność Parafian i Przyjaciół Kolegiaty.  Bądźcie dumni ze swojej pracy i zaangażowania! 

Zostawiamy dla kolejnych pokoleń to co otrzymaliśmy w spadku i naszym obowiązkiem jest dbanie o to dziedzictwo, Kolegiata to wizytówka miasta, nasza duma i miejsce, które jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów.

Pamiętacie jak to wyglądało cztery lata temu? Jak było podczas remontu?
Zapraszamy na materiał filmowy dla przypomnienia i porównania.

Do zobaczenia w Kolegiacie! 

 

_______________________

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku

Obserwuj Kolegiatę na Instagramie

Subskrybuj Kolegiatę na YouTube