Ogłoszenia duszpasterskie | XXXIII niedziela zwykła | 19 listopada 2023 r.

Ogłoszenie duszpaterskie na XXXIII niedzielę zwykłą 19 listopada 2023 r.

1. W Liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego; we wtorek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

2. Zapraszamy codziennie  na godz. 17:30 na szczególną modlitwę wypominkową w intencji zmarłych z naszych rodzin polecanych na kartkach wypominkowych. Dla nas żyjących jest to szczególny przywilej móc polecać Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich, a także wszystkich zmarłych, którzy poprzedzili nas w pielgrzymce do wiecznej Ojczyzny.

3. Tydzień temu, na cele inwestycyjne zebraliśmy 5.518 zł. To bardzo znacząca kwota, za którą z całego serca dziękujemy. Nasz wdzięczność jest tym bardziej głęboka, gdyż wiemy jak obecnie trudno żyje się na co dzień i wielu z nas zmaga się z różnymi trudnościami materialnymi. Wszystkich dobrodziejów, wspierających nasze działania upiększania naszej świątyni otaczamy kapłańską modlitwą.  Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro!

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Chrystusa Króla. Podczas wieczornych nabożeństw włączajmy się do nowenny ku czci Chrystusa Króla.

5. Od pierwszej niedzieli adwentu będzie można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny. Dla wielu z nas ten symbol chleba, którym się będziemy łamali podczas wigilii jest wspomnieniem najbardziej wzruszających chwil i momentów życia. Nasza parafialna „Caritas” będzie także rozprowadzać świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. To bardzo miły zwyczaj zapalania tej świecy podczas wigilii na znak solidarności z potrzebującymi i biednymi.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W każdą niedziele można nabyć najnowszy egzemplarz Niedzieli. W każdą niedzielę zachęcamy Drogich nam Parafian, aby nabywali prasę katolicką i cieszymy się, że wielu spośród nas pragnie w ten sposób pogłębiać swoją wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i świecie. Dla nas to ogromna radość, że publikatory katolickie mają swój stały krąg odbiorców- katolików świadomych swojego miejsca w świecie.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze, kapłańskie życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia oraz opieki naszej Świętej Patronki, Najświętszej Maryi Królowej Świata

8. Naszym Kochanym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej przepięknej Kolegiacie życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku