Ogłoszenia duszpasterskie | XXVII niedziela zwykła | 8 października 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedzielę zwykłą 8 października 2023 r.

1. Trwa październik – miesiąc różańca świętego. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 17:30. Dzieci, szczególnie te, które przygotowują się do I Komunii Świętej, przychodzą na różaniec w każdy wtorek i czwartek na godz. 16:30.

2. W czwartek po wieczornej Mszy św. rozpocznie się czuwanie Jerycha Różańcowego. Potrwa do godz. 21:00 i zakończy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. W piątek kontynuacja adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 17:00 rozpocznie się Nabożeństwo Fatimskie, połączone z różańcowym. Serdecznie zapraszamy!

5. W tym tygodniu we wtorek obchodzimy święto św. Benedykta, w środę wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, w czwartek wspominamy świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta a w sobotę św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła.

6. Dzisiejsza niedziela jest drugą miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na fundusz budowlany.

7. Przy zakrystii a także przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki na wypominki, na których można zapisać imiona i nazwiska zmarłych, polecanych w listopadowej modlitwie za najbliższych. Kartki posiadają wyznaczone dni, w których będziemy się modlić w intencji zmarłych rodziców, rodzeństwo, krewnych i przyjaciół. Nie zapominajmy o naszych zmarłych, którzy odeszli od nas do Boga i być może potrzebują naszego modlitewnego wsparcia.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski. Widocznym znakiem naszej pomocy uzdolnionej młodzieży pochodzącej z mniej zamożnych rodzin będzie przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Także nasza parafia włącza się w tę akcję. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiary do puszek. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

9. Przy zakrystii można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Serdecznie zachęcamy do lektury.

10. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.

11. Nas wszystkich niech Bóg obdarzy łaską hojnego serca, zdolnego do miłowania wszystkich ludzi oraz dar wdzięczności za wszelkie dobro, otrzymywane z rąk Boga.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku