Ogłoszenia duszpasterskie | Niedziela Świętej Rodziny | 31 grudnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny w oktawie Bożego Narodzenia.

1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00 zaśpiewa Chór „Szczecińskie Słowiki”, po nabożeństwie artyści zaśpiewają jeszcze kilka kolęd, aby wzmocnić nasze przeżycia duchowe związane z uroczystością Bożego Narodzenia.

2. Kończy się rok 2023, dziś w ostatnim dniu roku,  o godz. 16.00 rozpocznie się nabożeństwo dziękczynno- błagalne w intencji wszystkich Parafian. Chcemy podziękować Bogu za otrzymane łaski przeprosić za nasze niedociągnięcia i słabości, a także dokonać pewnego podsumowania minionego roku od strony duszpasterskiej i inwestycyjnej.

3. W Nowy Rok Msze św. sprawowane będą tak jak w niedzielę. Chcemy rozpocząć Nowy Rok, obchodząc Uroczystość Bożej Rodzicieli Maryi i Jej orędownictwu zawierzać losy świata, naszej Ojczyzny i nas samych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek przed południem ks. Prałat i księża wikariusze  odwiedzą chorych z Komunią św. Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i okazja do spowiedzi św.

5. W pierwszą sobotę miesiąca z racji na Uroczystość Trzech Króli po Mszy św. 8.00 Wspólnota Męskiego Różańca będzie miała swoje spotkanie w Kolegiacie. W tym dniu porządek Mszy św. według niedzielnego porządku.

6. Od tym tygodniu pragniemy odwiedzić rodziny w ramach kolędy. Bardzo dziękujemy za serdeczne i miłe rozmowy podczas wizyty duszpasterskiej. Parafianie zgłaszają wiele cennych uwag, które w miarę możliwości będziemy analizowali w wcielali w życie.  Plan wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

2.01.2024
ul. Krzywoustego 4, 6, 11 a,b,c,d,e,f

3.01.2024
ul. Andersa, Krzywoustego 2,3,7
ul. Warowna
ul. Basztowa

4.01.2024
u. Grodzka 4,6,10 (a-e)

5.01.2024
u. Gdyńska, Klonowa, Grodzka 8 i 9, Źródlana, Gdańska, M.C Skłodowskiej

6.01.2024
ul. Wiejska, Nowowiejska, Kępa

7.01.2024
ul. Kuśnierzy

7. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Wszystkim drogim i kochanym Parafianom, miłym Gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli i pięknego powitania Nowego Roku.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku