Ogłoszenia duszpasterskie | III Niedziela Adwentu | 17 grudnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę adwentu 17 grudnia 2023 r.

1. Kończy się okres Adwentu, wkraczamy już w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Panem Bogiem – Sędzią Sprawiedliwym. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz wspólnotą parafialną, gdzie umacniamy naszą przyjaźń z Panem Bogiem.

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”. Swoją nazwę bierze od słów św. Pawła z Listu do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. W dzisiejszej liturgii zamiast szat fioletowych można użyć ornat koloru różowego. Zmiana ta przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.

3. Rozpoczęliśmy w naszej wspólnocie rekolekcje adwentowe, przygotowujące do godnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach świętych a w poniedziałek i wtorek na Mszy św. o godz. 9.00 i o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. na każdej Mszy św. rekolekcyjnej.

4. Przez cały tydzień Msze św. roratnie są sprawowane w naszej świątyni rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku na godz. 18.00.

5. Przyszła niedziela jest czwartą niedzielą Adwentu i równocześnie dniem wigilii Bożego Narodzenia. Msze św. w tę niedzielę o godz. 8.00, 9.30 i 11.00. Wieczorem oprawimy Msze św. pasterskie o godz. 21.00, 22.30 i o 24.00.

6. Przy zakrystii i w sklepiku parafialnym można nabyć opłatki na stół wigilijny. Niech ten pobłogosławiony chleb będzie dla nas symbolem jedności i miłości ludzkiej.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy zakrystii jest do nabycia najnowszy egzemplarz „Niedzieli”.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą swoje uroczystości składamy najlepsze kapłańskie życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia.

9. Naszym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w Kolegiacie życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku