Ogłoszenia duszpasterskie | II Niedziela Adwentu | 10 grudnia 2023 r.

Ogłoszeania duszpaterskie na II Niedzielę Adwentu

1. Trwamy w okresie Adwentu, przygotowującym nas do chrześcijańskiego przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Przez cały tydzień Msze św. roratnie są sprawowane w naszej świątyni rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. Wszystkie dzieci z lampionami oraz młodzież, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku na godz. 18.00.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, bezpośrednio przygotowujące nas do godnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. W niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach świętych a w poniedziałek i wtorek na Mszy św. o godz. 9.00 i o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. na każdej Mszy św. rekolekcyjnej.

3. Adwent to czas materialnej pomocy, jaką pragniemy okazać potrzebującym. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Ze stolika przy zakrystii można zabrać „torbę miłosierdzia” i włożyć do niej artykuły spożywcze i higieniczne, aby jeszcze przed Świętami móc rozdzielić je osobom potrzebującym materialnego wsparcia.

4. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne, przygotowania drugiego etapu remontu kolegiaty.

5. W kalendarzu liturgicznym w środę wspominamy św. Łucję, dziewicę i męczennicę a w czwartek św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

6. Przy zakrystii i w sklepiku parafialnym można nabyć opłatki na stół wigilijny. Niech ten pobłogosławiony chleb będzie symbolem naszej jedności, miłości i współdziałania dla uświęcenia własnego i innych ludzi.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy zakrystii jest do nabycia najnowszy egzemplarz „Niedzieli”.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze, kapłańskie życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia.

9. Naszym Kochanym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej przepięknej Kolegiacie życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku