Ogłoszenia duszpasterskie | I Tydzień Adwentu | 3 grudnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpaterskie na I Tydzień Adwentu 3 grudnia 2023 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, przeniknięty radością oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa, przygotowujący równocześnie do chrześcijańskiego przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Liturgia adwentowa wzywa nas do czuwania, wejdźmy zatem w ten piękny okres liturgiczny wyciszeni i duchowo przygotowani. Niech to będzie dla nas czas religijnej tęsknoty i skupienia. Pamiętajmy o pięknej modlitwie Kościoła jaką są Roraty, wotywna Msza Święta o Najświętszej Maryi Panie, którą będziemy sprawować w Adwencie w naszej świątyni w dni powszednie rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. Wszystkie dzieci z lampionami oraz młodzież, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

2. Rekolekcje adwentowe, przygotowujące nas do godnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia rozpoczniemy w 3 niedzielę Adwentu, 17 grudnia br.

3. Adwent to czas materialnej pomocy, jaką pragniemy okazać potrzebującym. Mamy do wyboru różne metody. Pierwsza to świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które są rozprowadzane przez panie z parafialnej Caritas przy wyjściu z kościoła. Druga forma to paczki świąteczne, wydawane przez naszą Caritas najbardziej potrzebującym. Ze stolika przy zakrystii można zabrać „torbę miłosierdzia” i włożyć do niej artykuły spożywcze i higieniczne, aby jeszcze przed Świętami móc rozdzielić je osobom potrzebującym materialnego wsparcia. Panie z Caritas posiadają również w swoim sklepiku kartki świąteczne, które można wysłać do najbliższych.

4. W kalendarzu liturgicznym w sobotę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

5. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne, przygotowania drugiego etapu remontu kolegiaty.

6. Za chwilę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabywać przy zakrystii i w sklepiku parafialnym. Niech ten pobłogosławiony chleb będzie symbolem naszej jedności, miłości i współdziałania dla uświęcenia własnego i innych ludzi.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy zakrystii jest do nabycia najnowszy egzemplarz „Niedzieli”. Dziś w świecie pojawia się wiele źródeł dezinformacji i wypaczania prawdy. Stąd miejmy zaufanie do autorów katolickich, którzy w innym świetle ukazują obecną sytuację w świecie i Kościele.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze, kapłańskie życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia.

9. Naszym Kochanym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej przepięknej Kolegiacie życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku