Ogłoszenia duszpasterskie | 7 kwietnia 2024 r.

II Niedziela Wielkanocna (Niedziela Miłosierdzia Bożego)

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto ustanowione przez papieża św. Jana Pawła II, ukazuje tajemnicę Bożej miłości do człowieka, która wyraża się w miłosierdziu bez granic. Bóg jest miłosiernym Ojcem, który przygarnia każdego człowieka pragnącego zmiany, nawrócenia, powrotu. W tym trudnym czasie, zagrożenia wojną,  koronka do Bożego Miłosierdzia niech będzie dla nas umocnieniem w przeżywaniu naszej wiary; niech dodaje nam wewnętrznego ukojenia.

2. Dziś o godzinie 15.00  w godzinie miłosierdzia pragniemy modlić się na zakończenie Nowenny do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich mieszkańców Stargardu, Polaków w kraju i za granicą. Niech Bóg ma nas w swojej opiece.

3. Tradycyjnie wieczorną Mszą św. 12 kwietnia rozpocznie się Jerycho różańcowe i potrawa do godz. 21.00.  Następnego dnia, do wieczornej Mszy św., od godz. 7.30 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Starajmy się znaleźć czas na osobistą modlitwę i medytację.

4. Jak w każdą niedzielę zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Niedziela” .  Czytając prasę katolicka wspieramy jej rozwój. A jak sami widzimy w dzisiejszych czasach jest wiele publikacji, które po prostu nie ukazują prawdziwej rzeczywistości tylko posuwają się do manipulacji naszymi umysłami. Tym bardziej nasza wiedza na temat, co dzieje się w świecie powinna być oparta o różne źródła informacji.

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.

6. Wszystkim drogim parafianom życzymy w tym czasie przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Niech Zmartwychwstały Pan nam, naszym rodzinom, Ojczyźnie i światu błogosławi; darzy łaską pokoju.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku