Ogłoszenia duszpasterskie | 28 stycznia 2024 r.

IV Tydzień zwykły

1. W piątek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa, poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

2. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną Po południu w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00, nabożeństwo pierwszopiątkowe i Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Na Mszę św. o godz. 7.00 zapraszamy mężczyzn, którzy po Eucharystii udadzą się w pielgrzymce różańcowej do statuy św. Jana Pawła II. Wieczorem o 17.15 zostanie odprawione nabożeństwo pierwszosobotnie a o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.

4. Po okresie kolędowym wznawiamy spotkania grupy biblijnej. Najbliższe spotkanie kręgu biblijnego w środę o godz. 19.00.

5. Wszystkich pielgrzymów, udających się na szlak pątniczy do Włoch ksiądz Stanisław zaprasza na spotkanie organizacyjne, które będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę, 04. 02. br. po Mszy św. o godz. 12.30.

6. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia w środę wspominamy św. Jana Bosco a w sobotę św. Oskara, biskupa i św. Błażeja, biskupa i męczennika.

7. Przy zakrystii można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Serdecznie zachęcamy do lektury.

8. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.

9. Nas wszystkich niech Bóg obdarzy łaską hojnego serca, zdolnego do miłowania wszystkich ludzi oraz dar wdzięczności za wszelkie dobro, otrzymywane z rąk Boga.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku