Ogłoszenia duszpasterskie | 21 stycznia 2024 r.

III Niedziela zwykła

1. Trwają ferie zimowe, szczególny czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży, ale także dla nauczycieli i wychowawców. Wszystkim udającym się na zimowiska życzymy wspaniałych wrażeń i szczęśliwego powrotu do domu.

2. Zakończyła się w naszej wspólnocie kolęda, wizyta duszpasterska. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie, za życzliwość, za wspólną modlitwę, i poświęcony czas. Podczas rozmów z Parafianami wysunięto wiele ciekawych propozycji duszpasterskich, które będziemy realizować. Dziękujemy także za ofiary składane na potrzeby naszej Kolegiaty. Wielu Parafian wspiera upiększanie naszej Kolegiaty, prace renowacyjne. Wszystkich Parafian otaczamy naszą modlitwą, ale jednocześnie prosimy o modlitwę w instancjach zamierzonych prac i projektów.

3. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy sumę 5.218. zł. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom i Przyjaciołom naszej Kolegiaty. Przygotowujemy się do drugiego etapu naszego remontu, który nie będzie już tak uciążliwy, ale z całą pewnością przyniesie wiele zadowolenia, gdyż chcemy udostępnić taras widokowy i tym samym rozszerzyć ofertę dla licznie przybywających turystów.

4. Parafialna Caritas prosi o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz wsparcia najuboższych z naszej wspólnoty. Kartki z danymi, które należy wpisać na formularzach zeznań podatkowych, dostępne są w sklepiku Caritas i na stoliku przy zakrystii. W razie trudności panie z Caritas pomogą wypełnić formularz PiT. W ubiegłym roku podatkowym „Caritas” otrzymała z odpisu 1% sumę ponad 2.500 zł. To znacząca suma i jak widać warto zbierać grosz do grosza.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii dostępne są egzemplarze „Niedzieli”. Chciejmy sięgać do prasy katolickiej. Na pewno znajdziemy wiele ciekawych informacji dotyczących życia Kościoła w Polsce i świecie.

6. Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, zapewniamy o modlitwie i składamy najlepsze życzenia: Niech Bóg prowadzi, wspiera i błogosławi na dalsze lata życia.

7. Wszystkim drogim Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w Kolegiacie życzymy miłej, spokojnej niedzieli, dobrego wypoczynku i dobrego, nadchodzącego tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku