Ogłoszenia duszpasterskie | 14 stycznia 2024 r.

II Tydzień zwykły

1. W środę obchodzić będziemy wspomnienie liturgiczne świętego Antoniego Opata.

2. Zbliża się szósta rocznica śmierci prezydenta Miasta śp. Sławomira Pajora. W naszej Kolegiacie modlić się będziemy o  spokój Jego duszy podczas Mszy św. o godz. 18.00 18.01.2024. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Dziś niedziela inwestycyjna. Z całego serca pragniemy podziękować za wsparcie dla naszej Kolegiaty.  Przygotowujemy się do podjęcia zdania drugiego etapu remontu, który będzie stanowił dokończenie koniecznych remontów, abyśmy mieli pełną satysfakcję z zakończenia prac renowacyjnych i remontowych. Wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie.

4. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: „Niedziela” wraz z dodatkiem diecezjalnym „Kościół nad Odrą i Bałtykiem”. Zwracamy uwagę, że koszt jednego egzemplarza wynosi 10 zł.  Nie zapominajmy o tym ważnym źródle informacji na temat spraw Kościoła w naszej Ojczyźnie oraz naszej Archidiecezji.

5. W naszej wspólnocie trwa wizyta duszpasterska. Bardzo dziękujemy Kochanym Parafianom za miłe przyjęcie, ale również za wiele ciekawych wskazówek dotyczących naszych spraw parafialnych. Bóg zapłać również za życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Mimo medialnej nagonki na duszpasterzy idących z kolędą i sprowadzaniu wizyty duszpasterskiej do symbolu koperty, to serca i domy są otwarte i wielu parafian stwierdza, że tęskni za tymi spotkaniami, które przede wszystkim związane są ze wspólną modlitwą i błogosławieństwem dla domowników. I za tę radość płynącą z tych spotkań z serca Wam, Kochani dziękujemy.
Plan wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

14.01.2024 r.

19.01.2024 r.
ul. Bydgoska
ul. Chrobrego 18 A B C

Jeśli ktoś z Państwa ma życzenie, aby kapłan odwiedził nasz dom, mieszkanie z błogosławieństwem kolędowym to bardzo prosimy zgłosić to w zakrystii lub w biurze parafialnym. Dodatkowa kolęda będzie w sobotę 20.01.2024 roku.

6. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Wszystkim drogim i kochanym Parafianom, miłym Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku