Ogłoszenia duszpasterskie | 11 lutego 2024 r.

6 Niedziela zwykła

1. Posypaniem głów popiołem rozpoczynamy w najbliższą środę święty i szczególny czas Wielkiego Postu, czas pokuty, jałmużny i modlitwy, służący naszemu nawróceniu i przygotowaniu serc do owocnego przeżycia radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy w Środę Popielcową na Msze święte z rytem posypania głów o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Zachęcamy do podejmowania postanowień na czas Wielkiego Postu. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 14 a 65 rokiem życia.

2. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek rano po Mszy świętej o godz. 7.30 i po południu o godz. 17.30. Dla dzieci i ich rodziców nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawiane o godz. 16.30. Czcicieli Męki Pańskiej zapraszamy w niedzielę na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Od Środy Popielcowej, do skarbony przy kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będzie można przez cały Wielki Post składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. Dziś przypada druga niedziela miesiąca, w którą w sposób szczególny ofiarami wpieramy inwestycje parafialne. Wszystkim Ofiarodawcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagradza Wam waszą ofiarność.

4. Jutro po Mszy św. wieczornej rozpocznie się czuwanie eucharystyczne w ramach Jerycha Różańcowego. Nabożeństwo potrwa do godz. 21.00 i zakończy się Apelem Jasnogórskim. We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 dalsza część adoracji, której zakończenie będzie miało miejsce przed Mszą św. wieczorną.

5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch. Wszelkich informacji udzielamy w zakrystii.

6. Na zbliżający się czas Wielkiego Postu życzymy wytrwałości w postanowieniach, posłuszeństwa Bogu i zaufaniu Jego słowu. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom życzymy radosnej niedzieli i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Naszym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Józefa, Jej Oblubieńca. Niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku