Ogłoszenia duszpasterskie | 10 marca 2024 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy czwartą niedzielę Wielkiego Postu, w tradycji Kościoła nazywaną niedzielą Laetare, czyli radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych łacińskich słów antyfony na wejście: Laetare, Jerusalem, czyli: Raduj się, Jerozolimo. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy, podejmujący trud przemiany serca, wytrwali w codziennym wysiłku pracy nad sobą.

2. Zapraszamy w tym tygodniu na nabożeństwa wielkopostne: dzisiaj na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15 oraz w piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, odprawianej o godz. 7.30 i 17.30. Dla dzieci Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30. To szlachetny zwyczaj w okresie wielkiego postu przeżywać mękę Zbawiciela, śpiewając pieśni pasyjne. Nie żałujmy czasu, by trwać przy Chrystusowym Krzyżu - znaku zbawienia. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu pozostałych warunków uzyskania odpustu.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Niech będą one dla nas owocnym czasem skupienia i szczególnego pochylenia się nad Słowem Bożym. Rekolekcje poprowadzi Ks. Paweł Bernacki, student teologii na Uniwersytecie Paryskim. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na wszystkich Mszach świętych niedzielnych a w poniedziałek wtorek i środę na Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi świętej w dni powszednie pół godziny przed Mszą świętą. We wtorek o godz. 9.00 odprawimy Eucharystię w intencji chorych i cierpiących oraz udzielimy sakramentu namaszczenia chorych wszystkim, pragnącym przyjąć ten sakrament.

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej rozpocznie się czuwanie modlitewne w ramach Jerycha Różańcowego i potrwa do 21.00. Następnego dnia dalszy ciąg adoracji eucharystycznej, zakończonej błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem przed Mszą św. wieczorną.

5. Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Produkty można składać w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub w budynku Caritas. Za każdy dar składamy serdeczne podziękowania.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć małe i duże świece oraz kartki świąteczne. Ofiary składane przy okazji nabywania świec będą przeznaczone na cele charytatywne dla ubogich.

7. Przed głównym ołtarzem można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Dla wielu z nas jest to sposobność włączenia się w przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Niech w tym roku Boży Grób będzie szczególnie pięknie udekorowany, pokazujący naszą miłość do Chrystusa.

8. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na sfinansowanie drugiego etapu remontu naszej kolegiaty.

9. W przyszłą niedzielę, 24 marca, zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci komunijnych ze Szkoły Niepublicznej „Uśmiech”. Spotkanie będzie miało miejsce w kościele po Mszy św. o godz. 12.30.

10. Są jeszcze cztery ostatnie miejsca na pielgrzymkę autokarową do Włoch w okresie poświątecznym. Wszelkich informacji udzielamy w zakrystii.

11. Przy zakrystii można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Serdecznie zachęcamy do lektury.

12. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.

13. Na drogach Wielkiego Postu niech Bóg obdarzy nas łaską hojnego serca, zdolnego do miłowania ludzi oraz dar wdzięczności za wszelkie dobro, otrzymywane z rąk Boga. Prośmy Jezusa Chrystusa Miłosiernego o ducha pokuty i modlitwy oraz prawdziwego nawrócenia serca w okresie wielkopostnym!

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku