Montaż płyty nagrobnej

Dziś ważny dzień dla naszej parafii oraz dla miasta. Została przywieziona i zamontowana płyta nagrobna Petera Grenninga, burmistrza Stargardu, który zmarł w 1631 roku.

Z inicjatywy Pana Prezydenta Miasta Rafała Zająca oraz Dyrektora Muzeum Archeologiczno - Historycznego prof. Marcina Majewskiego została odtworzona pamiątkowa płyta na grobie jednego z najznamienitszych burmistrzów w historii Stargardu Peter Gröninga (+12.02.1631 r.).

W krypcie innego burmistrza Mouviusa zostały złożone doczesne szczątki ludzkie odnalezione podczas renowacji kościoła oraz przebadane po ekshumacji krypt w części północnej Kolegiaty. Prace przeprowadził pan Marcin Burdziej z Muzeum Archeologiczno- Historycznego w Stargardzie.

Tak tworzy się historia, tak nasze pokolenie wpisuje się w dzieje Kolegiaty i Stargardu.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku