loading...
Zamknij wpis

Zjazd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Dnia 8 kwietnia 2006 r. w Choszcznie odbyło się spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Spotkały się koła KSM-u ze Szczecina, Choszczna oraz Stargardu Szczec. - reprezentowanego przez młodzież działającą przy parafii p.w. NMP Królowej Świata.

Przebieg spotkania polegał na prezentacji uczestników spotkania, później przedstawienie działalności KSM – u w poszczególnych miastach, następnie wspólna, niecodzienna Msza Święta (wszyscy zgromadzeni byli wokół ołtarza). Po Eucharystii udaliśmy się na poczęstunek i później na wspólny spacer nad jezioro. Dzięki takiemu spotkaniu uczestnicy mogli dowiedzieć się jak wygląda działalność KSM – u w innych miastach. Młodzież dzieliła się pomysłami i doświadczeniami. Ksiądz Robert Wróbel ze Szczecina prowadzący spotkanie podkreślał, że KSM to nie tylko podejmowanie różnego rodzaju działań, ale także formacja duchowa. Wśród uczestników panowała miła atmosfera. Dzięki takim spotkaniom KSM może bardziej się rozwijać.

Marta Optacy