loading...
Zamknij wpis

Wyjazd ministrantów do Trzęsacza

W dniu 6 maja ministranci z naszej parafii wraz z ministrantami z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Stargardzie Szczecińskim odbyli swój dzień skupienia nad morzem w Trzęsaczu. Na ten wyjazd udała sie grupa 50 chłopaków wraz z ks. Tomaszem Tylutkim i ks. Tomaszem Worobcem.

Dzień miał charakter duchowo-rekreacyjny. Wyjechaliśmy wcześnie rano, bo juz o godz. 8.00, aby w miarę wcześnie dojechac na morze. Będąc już w Trzęsaaczu odbyliśmy spacer plażą do Rewala, gdzie moglismy podziwiać piękno morza, przyrody. Z Rewala wrócilismy do Trzęsacza, aby rozpocząc duchową część naszego wyjazdu. W kościele w Trzęsaczu odbyła się dla nas konferencja i wspólna Eucharystia w której służyli ministranci z dwóch parafii.
Następnie po Mszy św. udalismy sie na boisko, aby rozegrać wspólny mecz. Po zaciętej walce w obydwu drużynach, zwyciężcą okazali się ministranci z MIłosierdzia Bożego, wygrali z nami 3-1. Po meczu zapaliliśmy ognisko, zjedliśmy kiełbaski, pośpiewaliśmy pieśni. Późnym popołudniem udaliśmy się z powrotem do Stargardu. Był to bardzo ubogacający wyjazd i mogliśmy poczuć wspólnotę ministrancką.