loading...
Zamknij wpis

Wyjazd do Myśliborza na Kurs Filip - 1/3 maja

W dniach 1 - 3 maja w Myśliborzu odbyły się rekolekcje dla młodzieży. W „kursie Filip" wzięła przede wszystkim młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy naszej parafii wraz z ks. Tomaszem Tylutkim.
Przez trzy dni odnowy duchowej mieliśmy okazję uczestniczyć w różnorodnych formach poznania Boga.

W pierwszym dniu pobytu staraliśmy się zintegrować i utworzyć wspólnotę. Siostry zapewniły nam wspaniałą zabawę nad pobliskim jeziorem. Wzięliśmy również udział w Mszy Świętej oraz konferencji. Drugi dzień rozpoczęliśmy jutrznią, czyli poranną modlitwą i później Msza św. Po śniadaniu udaliśmy się na kolejną konferencję. Jej tematem był grzech oraz jego konsekwencje. Aby bliżej zobrazować ten temat, Ks. Tomek odegrał krótką scenkę, w której synonimem grzechu było błoto, które wszędzie się rozprzestrzeniało. Najpiękniejszym momentem tego czasu była modlitwa o wylanie Ducha Św. Podczas niej przedstawialiśmy swoje prośby, problemy oraz łaski. Siostry modliły się za nas, po czym natchnione Duchem Św. otwierały Biblię i odnajdowały fragment pasujący do naszej sytuacji. Większość osób wychodziło z kaplicy ze łzami w oczach... We wtorek zamiast tradycyjnej kolacji udaliśmy się na ognisko. Wieczorem obejrzeliśmy film pt. "Szkoła uczuć". Środa była ostatnim dniem kursu. Po śniadaniu udaliśmy się na jedną z najpiękniejszych nauk: o Bożej miłości. Po obiedzie każdy mógł wypowiedzieć się na temat tego, co dały mu te rekolekcje, czy pogłębił swoją wiarę. Około godziny 14:00 poszliśmy na spacer nad myśliborskie jezioro, po czym spakowaliśmy się i wróciliśmy do naszych domów.

Klaudia Stosio