loading...
Zamknij wpis

Wielki Koncert Pop – Oratorium „Miłosierdzie Boże” z okazji II rocznicy

Serdecznie zapraszamy na Wielki Koncert Pop – Oratorium „Miłosierdzie Boże” z okazji II rocznicy śmierci sługi Bożego Jana Pawła II, który odbędzie się 1 kwietnia 2007 (niedziela), godz. 20.00. w Kościele Mariackim (Kolegiata pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim).

Projekt w wykonaniu zespołu Muzyki Sakralnej „Lumen” (tekst: Św. s. Faustyna Kowalska, muzyka: Zbigniew Małkowicz, dyrygentura: prof. Allan Urbanek) oraz chóry stargardzkie: Chór „Echo Ariosso”, Chór „Cantore Gospel”, Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Chór „św. Cecyli” z parafii pw. Św. Józefa, Chór z parafii pw. Miłosierdzia Bożego, Chór z Gimnazjum nr 4 i I LO im. A. Mickiewicza, Chór Szkoły Muzycznej, Policki Chór Chłopięco-Męski wraz z instrumentalistami i artystami z Stargardu, Szczecina i Poznania (udział bierze ponad 300 osób). Dzieło cieszy się wielkim uznaniem w świecie muzyki.

Organizatorem i pomysłodawcą jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wraz z Parafią pw. NMP Królowej Świata.
Patronat honorowy nad koncertem objęli: Ks. Prałat Henryk Ozga – Proboszcz parafii pw. NMP Królowej Świata, Michał Jach – Poseł na Sejm RP, Sławomir Pajor – Prezydent Miasta Stargard Szczeciński, Władysław Gil – Starosta Powiatu Stargard Szczeciński, Kazimierz Szarżanowicz – Wójt Gminy Stargard Szczeciński oraz sponsorzy.

W poniedziałek 2 kwietnia o godz. 21.00 odbędzie się Czuwanie Młodzieży, a po nim wspólne przejście pod pomnik Jana Pawła II, gdzie o godz. 21.37 uczcimy ciszą i modlitwą naszego wielkiego polaka.

Koncert włączony jest w Dni Młodych, które organizowane są w ramach rekolekcji młodzieżowych (wystąpią: zespół hip-hopowy „Full Power Spirit”,”Heven” oraz film „Kto nigdy nie żył”, Misterium Męki Pańskiej, czuwania, konferencje i spotkania dla młodzieży) oraz Dni Papieskich związanych z obchodami II rocznicy śmierci Jana Pawła II (28.03-02.04.2007). Szczegóły na plakatach i na stronie www.parafia.stargard.pl

Serdecznie zapraszamy.


Parafia pw. NMP Królowej Świata
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Stargardzie Szczecińskim.