loading...
Zamknij wpis

Sztuka: Narkoman i miłość.

Dnia 16.12.05 odbył się wyjazd młodzieży z naszej parafii do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie na sztukę pt. „Narkoman i miłość” w wykonaniu Koła Artystycznego Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Organizatorem wyjazdu był ks. Tomasz. Przed rozpoczęciem samej sztuki mieliśmy okazję pozwiedzać budynek Seminarium Duchownego i spotkać się z klerykami.

Naszym przewodnikiem po tym miejscu był kleryk Przemysław z roku V, który w czerwcu 2006 roku przyjmie sakrament święceń w stopniu diakona. Zwiedziliśmy wiele ciekawych zakątków Seminarium; kaplicę, wirydarz. Około godziny 20 udaliśmy się wszyscy do sali Papieża Pawła VI na przedstawienie.
Główny bohater sztuki - Kacper to narkoman, który ostatnie dni swego życia spędza w hospicjum. Jest chory na AIDS. Pewnego dnia, zupełnym przypadkiem odwiedza go przyjaciółka z dawnych lat szkolnych. Dziewczyna jest zszokowana i ma za złe Kacprowi, że doprowadził się do tego stanu. Nie rozumie, po co w ogóle zaczął brać narkotyki. Jednak chłopak jest nadzwyczaj spokojny, tłumaczy, że prze swoje cierpienie odkrył Pana Boga i jego miłość do niego. Asia – przyjaciółka Kacpra nie wie co ma o tym wszystkim myśleć… Postanawia tak jak Kacper poszukiwać Boga w swoim życiu. Jednak nie zdąża podzielić się tą nowiną z Kacprem… Na koniec całej sztuki recytowany zostaje fragment listu Św. Pawła do Koryntian – Hymn o miłości, który oddaje piękno i sens miłości.
Młodzież w skupieniu oglądała spektakl. Z całą pewnością zrozumiała jego przesłanie… Miłość jest przecież tematem ponadczasowym…Napisała:
Klaudia Stosio